• دوشنبه ۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 974-785-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس تاکید کرد:

صدمات عدم توجه به الگوی کشت/ غفلت از ذخائر آبی تهدید جدی برای کشور

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: عدم توجه به الگوی کشت صدمات فراوانی به اراضی کشاورزی و ذخائرآبی استان وارد کرده است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، مجید کیانپور در جلسه با دکتر خادمی استاندار لرستان با بیان اینکه توسعه فعالیت‌های کشاورزی در سطح استان باید بر اساس الگوی کشت و صرفه‌جویی حداکثری در مصرف آب باشد، اظهار کرد: نظارت دستگاه‌های ذیربط در حوزه کشاورزی امری ضروری است.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: کم‌آبی و خشکسالی یک واقعیت عینی و ملموس است که لازم است آحاد مردم به ویژه کشاورزان پیامدهای تلخ آن را درک کنند و در مصرف آب نهایت صرفه جویی را داشته باشند.

وی ممانعت از کشت محصولات آب دوست را یکی از مهمترین راهکارهای مصرف بی رویه آب عنوان کرد و با اشاره به اینکه کاشت هر نوع محصولی باید متناسب با شرایط اقلیمی منطقه باشد، تصریح کرد: لرستان نیز از این قاعده مستثنی نیست.

 کیان پور غفلت از ذخائر آبی را یک تهدید جدی برای کشور دانست و با بیان اینکه همه باید به این درک مشترک برسیم که آب یک سرمایه ملی است و احتمالا آیندگان بیش از ما به آب نیاز خواهند داشت، گفت: بنابراین از امروز باید به فکر نسل‌های آینده باشیم و در حفظ منابع برای آنان جدیت بیشتری به خرج دهیم.

وی با تاکید براینکه لرستان ظرفیت فوق العاده‌ای برای کشت گیاهان دارویی دارد، افزود: استفاده صحیح و درست از ظرفیت‌های کشاورزی استان ضروری است که متاسفانه به دلیل عدم توجه به الگوی کشت صدمات فراوانی به اراضی کشاورزی و ذخائر آبی استان وارد شده است که باید سیاست‌های موجود اصلاح و بازنگری شوند.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قابلیت و ظرفیت استان به ویژه شهرستان‌های دورود و ازنا برای کشت گیاهان دارویی عنوان کرد: مقدمات راه‌اندازی شهرک‌های کشاورزی و مجتمع‌های گلخانه‌ای در این دو شهرستان فراهم شده است که علاقمندان و فارغ‎التحصیلان دانشگاهی می‌توانند
 به این موضوع ورود جدی داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: