• سه شنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-187-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

یک دکترای باستان‌شناسی:

برای مدیریت مقصدهای گردشگری باید سیستم‌سازی کرد


یک دکترای باستان‌شناسی گفت: برای مدیریت مقصدهای گردشگری در سطح ملی، منطقه‌ای و محلی باید سیستم‌سازی و برنامه‌ریزی کرد.

دکتر عبدالرحمن وجودی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: براساس تعاریف و چارچوب‌های سازمان جهانی جهانگردی مقصد گردشگری جایی است که گردشگر به ان وارد می‌شود، اقامت می‌کند،خرید می‌کند، به جاذبه‌های مختلف دسترسی مناسب دارد، احساس امنیت می‌کند، به اینترنت و سیتسم الکترونیکی بانکی دسترسی دارد، از خدمات و تسهیلات بهداشتی، تفریحی، ورزشی، نمایشگاهی به سهولت استفاده می‌کند و از سیستم‌های حمل و نقل درون‌شهری و برون‌شهری مناسب و خدمات فرودگاهی آسان و ایمن می‌تواند بهره‌مند شود.

 وی ادامه داد: مقصد گردشگری به تعریفی بهتر جایی است که گردشگر از آن با یک تصویر ذهنی خوب مقصد را ترک می‌کند.

وجودی اضافه کرد: چنین سیستمی بسیار پیچیده است و نیاز به برنامه‌ریزی جامعه راهبردی و  عملیاتی و با مشارکت همه ذینفعان اعم از بخش‌های‌ دولتی، غیردولتی و خصوصی دارد تا بتواند موجبات و امکانات اقامت بیشتر گردشگران را فراهم کند.

این دکترای باستان‌شناسی افزود: در لرستان اگر هدف این باشد که این استان با جاذبه‌های شهری، روستایی، عشایری در انواع الگوهای گردشگری‌های طبیعی، تاریخی، فرهنگی، ورزشی و ماجراجویانه و... به یک مقصد گردشگری تبدیل شود باید تحت سیاست‌گذاری‌های سازمان میراث فرهنگی سیستمی مرکب از همه ذینفعان اصلی صنعت گردشگری ایجاد شود تا همه وظایف غیرحکومتی و تصدی‌گری دولت را در توسعه این صنعت به عهده بگیرد، سیستمی که در قالب یک ساختار تحت عنوان سازمان مدیریت مقصد گردشگری ایجاد شود.

وی عنوان کرد: توصیه سازمان جهانی جهانگردی از سال 2007 تاکنون این است که برای مدیریت مقصدهای گردشگری در سطح ملی، منطقه‌ای و محلی باید سیستم‌سازی و برنامه‌ریزی کرد و باید این برنامه مدیریت شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: