• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۳:۲۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-186-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عضو هیأت رئیسه کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی:

لرستان ظرفیت تبدیل شدن به پایلوت پل‌های تاریخی را دارد

عضو هیأت رئیسه کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی گفت: لرستان ظرفیت تبدیل شدن به پایلوت سایت‌های پیش از تاریخ و نیز پل‌های تاریخی را دارد.

امیرعباس اعتمادی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: صنعت گردشگری برای مناطق دارای ظرفیت‌های گردشگری مانند لرستان، مشروط بر اینکه توأم با آینده‌نگری، خط مشی روشن به همراه برنامه‌ریزی صحیح و هدفمند باشد، می‌تواند به مهم‌ترین منبع کسب درآمد ارزی تبدیل شود.

وی ادامه داد: لرستان به لحاظ تنوع و تعدد جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی همچون آبشارها، دریاچه‌ها، دره‌ها، چشمه‌ها و پوشش جنگلی منحصر به فرد و همچنین گونه‌های خاص و اندمیک گیاهی و جانوری، از سایر مناطق کشوری متمایز است و می‌تواند به عنوان قطب اکوتوریسم/ ژئوتوریسم کشور مطرح باشد.

اعتمادی‌نیا اضافه کرد: از طرفی تعدد اکتشافات ابزارآلات مفرغی، که خود به عنوان یکی از آثار تاریخی و شناخته شده جهان برگرفته از جغرافیای این خطه از سرزمین ایران است، ضرورت استفاده از این ظرفیت عظیم را دوچندان می‌کند به طوریکه می‌توان این استان را به عنوان خاستگاه مفرغ به شمار آورد و با تمهیداتی نظام‌مند آن را به صورت قطب مفرغ معرفی و به جهانیان عرضه کنند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی لرستان خاطرنشان کرد: از طرفی تعداد پل‌های تاریخی، پراکنش و تنوع زمانی و نیز سبک و شیوه‌های معماری هر کدام از آنها، بستری مناسب و قابل توجیه برای تبدیل شدن به قطب و پایگاه پل‌های تاریخی را ایجاد کند که می‌تواند به عنوان یکی از برندهای اصلی گردشگری منطقه و کشور قلمداد و مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی افزود: از این رو می‌توان در کنار قابلیت‌ها و ظرفیت‌های اکوتوریستی و ژئوتوریستی فراوان، با بهره‌گیری از ظرفیت‌های تاریخی و باستانی، استان را به عنوان پایلوت سایت‌های پیش از تاریخ و نیز پل‌های تاریخی جهت فعالیت‌های علمی و پژوهشی به باستان‌شناسان و محققین ایران و خارجی معرفی و عرضه کرد.

اعتمادی‌نیا گفت: بنابراین می‌توان گفت لرستان شرایط لازم جهت گسترش و توسعه صنعت گردشگری را داراست و ضروری است پس از شناخت این موقعیت‌ها، برنامه‌ریزی‌های مدون و جامع ئ نیز ارائه راهبردهای دقیق و هدفمند، ارتقاء و حفظ نقاط قوت، بهره‌گیری از فرصت‌ها، رفع نقاط ضعف درونی و مقابله با تهدیدها می‌تواند از توان رقابتی خود استفاده و به عنوان یک مقصد گردشگری ممتاز به حساب آید.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی لرستان افزود: از این رو ضرورت توجه به صنعت گردشگری استان در راستای اهداف و برنامه‌های فرادست و برنامه‌های آن توسعه باشد موردتوجه ویژه قرار گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: