• پنجشنبه ۳۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-15914-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر:

35 مرکز ترک اعتیاد غیرمجاز در لرستان تعطیل شد

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان گفت: 35 مرکز ترک اعتیاد غیرمجاز در استان تعطیل شد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، مجتبی بیرانوند در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در حال حاضر دبیرخانه شورای هماهنگی مواد مخدر با پنج نفر در خرم‌آباد فعالیت دارد و با توجه به تغییر ساختار باید بتوانیم در شهرستان‌ها نیز نمایندگی ایجاد کرده و با افرادی همکاری کنیم، افزود: ایران به دلیل همسایگی با کشور افغانستان به عنوان پرچمدار مبارزه با مواد مخدر در جهان مطرح است.

وی با اشاره به اینکه در راستای اقداماتی که در طول شش ماه گذشته انجام‌شده توانستیم رتبه لرستان را به 23 در کشور و در بین تمامی استان‌ها و در تمام حوزه‌ها کسب کنیم، تصریح کرد: 70 سمن در حوزه مواد مخدر در استان  فعالیت دارند و بیش از 75 برنامه در هفته مبارزه با مواد مخدر با محوریت سمن‌ها در استان اجرا می‌شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان عنوان کرد: همچنین با برگزاری دو مزایده در طی شش ماه گذشته پس از سه سال بحث اموال دبیرخانه شورا انجام‌گرفته و 216 خودرو توقیفی از قاچاقچیان که در پارکینگ‌های شخصی بودند به فروش رساندیم.

بیرانوند با اشاره به اینکه از سال 90 تاکنون 216 خودرو توقیفی داشتیم که برخی از آن‌ها به مدت زیادی در پارکینگ‌ها پارک شده بودند و هزینه پارکینگ آن‌ها بیشتر از هزینه قیمت ماشین‌ها شده بود که با فروش این خودروها وجه حاصله به‌حساب خزانه کشور واریز شد، گفت: توانستیم کمیته شناسایی اموال معدومین و زندانیان را ایجاد کرده و کمیته صیانت از خانواده‌های معدومین را نیز فعال کنیم.

وی با اشاره به اینکه 35 مرکز ترک اعتیاد غیرمجاز در استان تعطیل شد و از مجوز دادن به کلینیک‌ها جلوگیری می‌شود، بیان کرد: در حال حاضر نیز با اقداماتی که انجام داده‌ایم معتادانی که پس از شش ماه خارج می‌شوند از چتر حمایتی برخوردار خواهند شد.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر لرستان بیان کرد: شورای مواد مخدر لرستان دارای ساختمان شخصی نبود که با دریافت اعتباراتی که داشتیم، کلنگ زنی این ساختمان با متراژ هزار متر روبه روی آماد و پشتیبانی سپاه واقع در خیابان 60 متری طی ماه‌های آینده انجام می‌شود.

بیرانوند با بیان اینکه 36 کمپ دارای مجوز در استان فعال دارند که کمپ‌هایی که مجوز ندارند را دارای مجوز کنیم و استانداردهای لازم آن‌ها باید تهیه شود، یادآور شد: در راستای واگذاری کمپ‌های ماده 16 و تبصره 2 ماده 16، لرستان جزء آخرین استان‌هایی بود که این کمپ‌ها را به بهزیستی واگذار نکرده بود که توانستیم طی دو هفته گذشته این مراکز را به بهزیستی تحویل دهیم.

وی با اشاره به میزان اعتبارات هزینه شده در زمینه درمان و پیشگیری از اعتیاد گفت: 294 میلیون تومان در اختیار علوم پزشکی و 152 میلیون تومان درزمینهٔ پیشگیری به اداره آموزش‌وپرورش و همچنین مبلغ 100 میلیون تومان نیز در اختیار بهزیستی برای درمان و پیشگیری قرارگرفته است.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر لرستان یادآور شد: همچنین 35 میلیون تومان نیز در اختیار دانشگاه لرستان و دانشگاه آیت‌الله بروجردی قرارگرفته است‌.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: