• جمعه ۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-11584-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر صندوق بیمه کشاورزی خبر داد:

پرداخت ۱۲ میلیارد خسارت بیمه محصولات کشاورزی در لرستان

مدیر صندوق بیمه کشاورزی لرستان از پرداخت ۱۲ میلیارد تومان خسارت بیمه محصولات کشاورزی این استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، فتح‌الله رفیعی با اشاره به اینکه صنعت بیمه دوجانبه است و بین کشاورز به‌عنوان بیمه‌گذار و صندوق بیمه قرارداد منعقد می‌شود، اظهار کرد: در این راستا این قرارداد در شرایط و مدت‌زمان خاصی منعقد می‌شود.

وی با بیان اینکه به‌طورمعمول ۱۰۰ درصد خسارت از سوی بیمه‌ها و همچنین بیمه کشاورزی پرداخت نمی‌شود، ادامه داد: هدف از ایجاد این صندوق جبران قسمتی از خسارت‌های وارده است.

مدیر صندوق بیمه کشاورزی لرستان با بیان اینکه در قبال مبلغ اندکی از کشاورز قرارداد بیمه‌ای منعقد می‌شود، گفت: به‌طورمعمول برای گندم دیم اگر خسارت به‌صورت ۱۰۰ درصدی باشد ۳۵۰ هزار تومان در قبال حدود ۷۰ هزار تومان که از کشاورز گرفته‌شده، پرداخت می‌کنیم.

رفیعی با اشاره به اینکه در بخش دیم بر اساس میزان خسارت، اینکه در چه مرحله‌ای خسارت واردشده، رشد گیاه و ... غرامت پرداخت می‌شود، گفت: در بخش آبی غرامت‌ها متفاوت است و بستگی به میزان پرداختی کشاورز و همچنین شرایط کشت دارد.

وی با تأکید بر اینکه در سایر بخش‌های کشاورزی نیز به همین‌گونه غرامت‌ها پرداخت می‌شود، گفت: درزمینه ٔ پرداخت غرامت‌ها سال‌های گذشته از محل درآمد بانک کشاورزی همان روزی که غرامت تعیین می‌شد در طول همان روزها هم پرداخت می‌شد، در حال حاضر این امر ممنوع شده و صندوق بیمه کشاورزی طی دو سال گذشته اعتبارات را از طریق دولت دریافت کرده است و این امر موجب پرداخت دیرهنگام غرامت‌ها می‌شود.

مدیر صندوق بیمه کشاورزی لرستان با بیان اینکه سال گذشته ۱۳ میلیارد تومان در بخش زارعت، دام، طیور و آبزیان غرامت خسارت به کشاورزان داشتیم، گفت: از این میزان ۱۲ میلیارد تومان پرداخت شده است.

رفیعی با بیان اینکه در سال زراعی جدید صندوق بیمه بر اساس مصوبه مجلس ردیف بودجه گرفته است، گفت: به‌طور حتم امسال فاصله پرداخت غرامت‌ها کاهش پیدا می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: