• جمعه ۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-11484-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خبر داد:

اجرای جنگل‌کاری اقتصادی در 1400 هکتار از اراضی لرستان

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان جنگل‌کاری اقتصادی را راهی برای حفاظت از منابع طبیعی و بهبود معیشت جوامع روستایی دانست.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، شیرزاد نجفی با اشاره به اجرای طرح جنگل‌کاری اقتصادی اظهار کرد: تاکنون در 1400 هکتار از اراضی لرستان جنگل‌کاری اقتصادی انجام‌شده است.

وی بیان کرد: تا پایان سال جاری 2۵۰۰ هکتار از اراضی ملی در قالب طرح جنگل‌کاری اقتصادی قرار می‌گیرد.

نجفی سیاست‌های سازمان جنگل‌ها را بر مبنای حفاظت از سرمایه‌های ملی و مشارکت‌های مردمی دانست و خاطرنشان کرد: تخصیص زمین، تامین نهاده‌های بذر و نهال از وظایف این اداره کل و تامین هزینه‌های اجرایی بر عهده مردم است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری با بیان اینکه گونه‌های درختی مورد کاشت، بایستی از نوع جنگلی و الزاماً بومی، اقتصادی و چندمنظوره باشد، افزود: در این طرح با تلفیق عوامل اکولوژیکی ، فاکتورهای اقلیمی، خاک، شناسایی مناطق مناسب، تعیین گونه و اجرای نقشه، روش‌های کاشت متناسب با وضعیت هر منطقه تعیین و سپس اقدام به کاشت می‌شود.

وی در پایان افزود: طرح جنگل‌کاری باهدف اصلاح و احیای مراتع تخریب شده، جلوگیری از فرسایش خاک و هدر رفت آب، نگهداری و ذخیره نزولات آسمانی، تلطیف هوا و ایجاد محیط تفرج‌گاهی و درنهایت افزایش سرانه فضای سبز انجام می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: