• پنجشنبه ۳۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-11384-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون:

کاهش وابستگی به وام از مزایای طرح الگوی نوین مشاغل خانگی است

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: کاهش وابستگی به وام از مزایای طرح الگوی نوین مشاغل خانگی است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، مهناز امامدادی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: الگوی نوین مشاغل خانگی با بازنگری در آنچه که طی چند سال گذشته انجام شده و مطالعات میدانی، تطبیقی و مراجعات مردمی که داشتیم طراحی شده است .

وی با بیان اینکه مشکلات و حلقه‌های مفقوده‌ای در فرآیند قبل دیده شد که مورد ارزیابی و آسیب‌شناسی قرار گرفت، ادامه داد: بحث شناسایی، ارتباطات و مشارکت بخش خصوصی، حقیقی و حقوقی و توانمندسازی و اثرگذاری مشاغل خانگی در الگوی جدید دیده شده است .

امامدادی اضافه کرد: همچنین توانمندسازی، مشاوره و هدایت متقاضیان، بازارشناسی، کارآفرینی و تیم شناسی و شبکه سازی در این طرح اورده شده است .

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی کمی و کیفی و استانداردسازی محصولات، اتصال به بازارها و برندهای معروف را از دیگر ویژگی‌های این طرح عنوان کرد و گفت: الگوی نوین مشاغل خانگی در هشت استان به صورت پایلوت شروع و طی سه مرحله پیگیری می‌شود.

وی از نهایی شدن مرحله اول طرح خبر داد و افزود: بخشی از فازهای بعدی انجام و بسترهای لازم فراهم شده که عرضه محصولات توسط برندهای معروف در دست پیگیری است .

امامدادی کاهش وابستگی به وام را از مزایای این طرح برشمرد و خاطرنشان کرد: با توانمندسازی متقاضی نیاز او به تسهیلات کاهش می‌یابد و البته در گسترش کار موضوع وام پیگیری خواهد شد .

این مسئول جهاد دانشگاهی را عامل اجرایی طرح عنوان کرد و با مطلوب دانستن خدمات این نهاد گفت: مرحله اول کامل انجام و بسترهای مراحل دوم و سوم تهیه شده است که امیدواریم به زودی بحث اجرا و ثبت نام شروع شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: