• پنجشنبه ۳۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-15114-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار لرستان:

مناسب‎سازی اماکن عمومی برای معلولین ضروری است/ از ظرفیت سمن‌ها استفاده شود

معاون استاندار لرستان گفت: مناسب سازی معابر و اماکن عمومی برای معلولین ضرورت دارد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، گودرز امیری در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل بهزیستی لرستان اظهار کرد: بهزیستی وظایف پیچیده و ابعاد گسترده‌ای دارد؛ شناسایی آسیب‌های اجتماعی و ارایه راه حل‌های مختلف از مسپولیت اساسی این سازمان است.

وی ادامه داد: می‌طلبد افرادی که در بهزیستی مشغول به کارند از لحاظ تخصصی و توانمندی خود را برای رسیدن به اهداف سازمان ارتقا دهند.

معاون استاندار لرستان اضافه کرد: ایجاد اشتغال،  تامین مسکن، کمک‎های روحی و روانی و مددکاری به خانواده‌های دارای معلول در چارچوب وظایف بهزیستی انجام شود.

امیری بیان کرد: زنان بدسرپرست و بی سرپرست نیاز به شغل، حمایت مالی و مسکن دارند.

وی تصریح کرد: در حوزه کاری این مجموعه سالمندان وجود دارد و همه ما روزی به این جمع می‌پیوندیم که نیاز مباحث روحی،  روانی و تامین شرایط سالم زندگی برای آنان ضروری است.

معاون استاندار لرستان عنوان کرد: گرایش به بخش خصوصی را توصیه می‌کنم و برخی وظایف برون‌سپاری به بخش خصوصی واگذار شود چراکه آنان افرادی توانمند و سالم و به لحاظ مالی می‌توانند زیرساخت‎های لازم را برای فعالیت‎ها انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه از ظرفیت سمن‌ها استفاده شود، گفت: مناسب سازی معابر و اماکن عمومی (پارک‎ها، ادارات، بیمارستان‎ها و اماکن عمومی) برای معلولین از سوی بهزیستی به عنوان دبیرخانه ستاد مناسب‎سازی ضرورت دارد.

امیری در خصوص مسکن معلولین بیان کرد: آمادگی داریم زمین مورد نیازبرای ساخت مسکن معلولین را تامین کنیم، در این راستا شناسایی افراد فاقد مسکن ضروری است که با هماهنگی راه و شهرسازی  و بنیاد مسکن این مهم انجام خواهد شد، واحدهای مسکن مهر خالی است که با هماهنگی راه و شهرسازی واگذار خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: