• پنجشنبه ۳۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-14914-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

غربالگری ۱۲۰ کودک لرستانی در حوزه پیشگیری

مدیرکل سابق بهزیستی لرستان از غربالگری ۱۲۰ کودک لرستانی در حوزه پیشگیری خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، اسدالله حیدری در مراسم معارفه و تکریم مدیران کل بهزیستی لرستان با بیان اینکه در بهزیستی استان تلاش کردیم روح مددکاری و جهادی را در راستای رضایت مردم داشته باشیم، افزود: خوشبختانه با آمدن دکتر محسنی بندپی در سازمان شاهد نگاه عالمانه شان در راستای تحقق اهداف بهزیستی در لرستان بودیم.

وی ادامه داد: در بهزیستی استان جلوی گلوگاه‌های فساد را سد کردیم و عملکرد ما مورد رضایت دستگاه‌های نظارتی استان بوده است.

حیدری با بیان اینکه با حاکمیت نگاه سیستمی و کلی‌نگری به جای جزیره‌ای عمل کردن اهداف سازمان را در استان پیگیری کردیم و تلاش شد بهداشت روانی محیط را سامان دهیم و به نشاط سازمانی برسیم، گفت: بدون هیچ چشم‌داشتی از سازمان اهداف بهزیستی را پیگیری کردیم و به درویشی خود اتکا کردیم تا جامعه هدف خرسند شوند و این نمونه بارز روح مددکاری است.

مدیرکل سابق بهزیستی لرستان بیان کرد: بهزیستی مجموعه‌ای پیچیده و اجتماعی است که ۱۸۴ ریز فعالیت دارد و البته گمنام بود که تلاش کردیم از این گمنامی خارج شود، خوشبختانه بهزیستی استان جایگاه رفیع خود را پیدا کرده و مردم به عملکرد ما اعتماد پیدا کردند.

وی از غربالگری ۱۲۰ هزار کودک لرستانی در حوزه پیشگیری خبر داد و بیان کرد: همچنین در حوزه مسایل اجتماعی به طور جدی ورود پیدا کردیم و استان آخر از لحاظ کودک آزاری بودیم.

حیدری گفت: درصد سازش در مراکز مشاوره‌ای عالی بوده و نزدیک به ۲۰ درصد است.

مدیرکل سابق بهزیستی لرستان اضافه کرد: بهزیستی استان دارای مراکز اورژانس اجتماعی شده و ۱۲۰ نفر از جوانان تحصیل کرده استان به این مهم گمارده شده تا خدمات اجتماعی به مردم ارائه دهند.

وی گفت: در ارائه خدمات به مردم شاهد رشد ۳۰ درصدی در استان بودیم.

حیدری با اشاره به اینکه طلاق یکی از آسیب‌های ستاره‌دار استانمان بوده و در این راستا مرکز مشاوره پیش از طلاق راه‌اندازی شده است، اضافه کرد: سال گذشته در بحث توانبخشی مقام اول کشوری را کسب کردیم.

وی عنوان کرد: مراکز CBR روستایی در ۲۸۰۰ روستا شکل گرفته و به راه‌اندازی CBR شهری ورود پیدا کردیم.

مدیرکل سابق بهزیستی لرستان تصریح کرد: ۹۰ درصد فعالیت‌های ما برای افزایش کیفیت، بهره‌وری و ایجاد اشتغال جوانان استان بوده است.

حیدری گفت: سعی کردیم در توسعه، رفاه و مسئولیت اجتماعی، نهادسازی اجتماعی کنیم و در زمینه مشارکت‌ها و مسئولیت اجتماعی استان پیشرو بودیم.

وی یادآور شد: طی دو سال اخیر برای تربیت انسان‌های متکامل ۲۰۰ مهدکودک در استان ایجاد کردیم‌.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: