• چهارشنبه ۳۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-5386-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

قائم مقام وزیر علوم:

توسعه کیفی رشته‌ها و مأموریت‌گرا شدن آن‌ها از اولویت‌های وزارت است

قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جلسه شورای دانشگاه لرستان گفت: توسعه و ارتقاء کیفی رشته‌های تحصیلی و مأموریت‌گرا شدن آن‌ها، از اولویت‌های وزارت علوم است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر عبدالرضا باقری اظهار کرد: دانشگاه‌ها در استان‌ها باید نقش مهمی در رفع مشکلات آن‌ها استان داشته باشند و راه‌حل‌های علمی کاربردی ارائه کنند.

باقری تصریح کرد: گسترش و توسعه کیفی رشته‌های تحصیلی مهم‌تر از گسترش کمی است و ارتقاء کیفی رشته‌های تحصیلی از اولویت‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.

قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس هیئت‌های امنا و هیئت‌های ممیزه دانشگاه‌های کشور تصریح کرد:آیین‌نامه‌های ارتقاء در جهت حمایت از کارآفرینی و تجاری‌سازی و تقویت مقالات باکیفیت‌تر اصلاح شده‌اند که یک گام مهم در راستای کیفی‌سازی است.

باقری بیان کرد: هر استانی مشکلات و معضلات خاص خودش را دارد و دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی باید بتوانند متناسب با مشکلات منطقه‌ای و استانی، راه‌حل ارائه نمایند و در این زمینه اثرگذار باشند.

وی افزود: هر دانشگاهی در هر استانی متناسب با نیازها، مشکلات و پتانسیل‌های آن استان، باید مدل خاص دانشگاهی خودش را برای نقش‌آفرینی هرچه بیشتر در رفع مشکلات آن داشته باشد تا ارتباط بین دانشگاه و جامعه، بیش از پیش، تقویت شود.

رئیس دانشگاه لرستان، دکتر خسرو عزیزی نیز در این جلسه گفت: دانشگاه نسل سوم دانشگاه مهارت‌آفرین و کارآفرین است.

وی ادامه داد: در دانشگاه لرستان اقدامات خوبی برای تحقق دانشگاه نسل سوم صورت گرفته است از جمله اینکه مجوز برخی رشته‌های تحصیلی جدید در این دانشگاه همچون باستان‌شناسی، علوم و مهندسی شیلات، علوم و مهندسی محیط زیست و جغرافیا و برنامه‌ریزی گرایش گردشگری در تناسب با ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان لرستان اخذ شده است.

وی اظهار کرد: شورای دانشگاه یک شورای مهم در راستای ارائه خرد جمعی و اتخاذ تصمیمات بهتر است.

در این جلسه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی قدرتی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان نیز اظهار کرد:باید به بحث شرکت‌های دانش‌بنیان توجه بیشتری شود.

وی اظهار کرد: بخش مهم تحقق شعار سال که تحت عنوان حمایت از کالای ایرانی نام‌گذاری شده آن است که دانشگاهیان در جهت ارتقاء کیفیت کالای ایرانی، ایده‌پردازی کنند و طرح‌هایی برای ارتقاء کیفیت کالای ایرانی ارائه کنند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: