• دوشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-6187-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

«شلمچه» سکوی پرواز او به آسمان بود


رقابیه او را می‌شناسد، چرای زبیداد او را خوب می‌شناسد، شلمچه او را می‌شناسد، هنوز جای او بر خاک مقدس و خون‌رنگ غرب و جنوب کشور معلوم است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، شهید حاج جعفرعلی کوشکی در سال 1342 در میان خانواده‌ای مذهبی دیده به جهان گشود. دوران ابتدایی و راهنمایی و چند سال هم از دوران  تحصیلی دبیرستان را در معمولان گذراند.

هنگام تحصیل همراه پدر و دیگر اعضای خانواده در امر کشاورزی شرکت و همواره با تحصیل علم، همدوش دیگر اعضای خانواده‌اش به کار مشغول می‌شد در اوایل انقلاب مانند دیگر جوانان ایرانی شروع به فعالیت‌های سیاسی و مذهبی علیه رژیم پهلوی کرد و پیشاپیش دیگر جوانان درراهپیمایی‌ها وتظاهرات‌ها علیه این رژیم فعالیت داشت .

سال 1361 و در جنگ تحمیلی همچون عاشق و قهرمانی بزرگ برای دفاع از اسلام و آرمان‌های امام خمینی(ره) وارد سپاه شد. ورودش در سپاه مایه دلگرمی رزمندگان و دیگر پاسداران همرزم خود بود و هر جا که قدم می‌گذاشت خواب راحت از چشم بعثی‌ها می‌ربود .

در طول دوران جنگ تحمیلی، حاج جعفر با آن همه سختی و مشقت تلاش می‌کرد، گمنام در میان مدافعان راستین اسلام زندگی می‌کرد بدون هیچ‌گونه چشم‌داشتی، تنها آرزویش زیارت کربلا بود، اولین سخنش کربلا و آخرین سخنش هم کربلا بود .

در نوشته‌هایش نام کربلاو در خاطراتش یاد کربلا بود وبی‌شک کربلا هم در انتظار او بود، با شهادتش اسلام یاوری دلسوز، امام فرزندی عزیز، سپاه اسلام فرماندهی دلیر و رزمندگان پشتیبانی مقتدر،برادری غمخوار و خانواده‌اش عارفی عاشق را از دست دادند .

خدمات ارزنده این دلیر مرد لرستانی در زبیداد ،حاج عمران،دربندی خان،سلیمانیه،چزابه ،رقابیه، کوشک،خرمشهر، فاو و شلمچه از یاد و خاطر همرزمانش فراموش نخواهد شد. با زحمات شبانه‌روزی خود و دیگر یارانش   توپخانه لشکر 57 ابوالفضل (ع)را پایه‌ریزی و راه‌اندازی کرد .

وی این مهم را قدم بزرگی درجهت به دست آوردن پیروزی رزمندگان می‌دانست و بهترین لحظات عمر خود را صرف خدمت به اسلام عزیز کرد همچون مولایش حسین بن علی (ع)با کوفیان پست جنگید تا بالاخره در 25 بهمن65 در عملیات کربلای 5 در شلمچه چون مولایش حسین بن علی(ع) به دست کوفیان زمان به شهادت رسید و عاشقانه دعوت حق را لبیک گفت .

فرازی از وصیت نامه شهید جعفر کوشکی

با دورود فراوان به رهبر کبیر انقلاب اسلامی، این کوی استوار و قلب تپنده مستضعفین جهان امام خمینی و با سلام بر تمامی مستضعفین و پیروان راستین اسلام،به امید هر چه نزدیکتر شدن ظهور حضرت مهدی(عج) این درهم شکننده پایه‌های نفاق و استکبار در سراسر جهان و با سلام بر امت رزمنده و قهرمان   ایران .

سلام بر حسین (ع) که درانتخاب راه، ما را یاری کردو سلام بر تو ای بنده واقعی خدا که ما را زنده کردی و درس چگونه مردن به ما آموختی و با سلام بر امت حزب‌الله که ادامه دهنده راه امام حسین (ع) هستند. می‌خواستم چند کلمه‌ای نه به عنوان وصیت بلکه به عنوان پیام بنویسم چونکه شهدا زنده‌اند؛ برای اینکه آنچه را که ازحسین (ع) آموخته‌ام و آنچه که آرزوی نهائیم بود امکان دارد به آن برسم، شاید خداوند چند روز دیگر به راز و نیازم جواب مثبت دهد که همیشه این دعا را تکرار می‌کردم «اللهم ارزقنی توفیق شهاده فی سبیلک» و از خداوند می‌خواهم دعایم را مستجاب نماید، از تمام برادران و خواهران می‌خواهم برایم دعا کنند تا خداوند از گناهانم بگذرد.

از برادران پاسدارم استدعا دارم که در دعاهای نماز شبشان از خداوند برایم طلب آمرزش کنند، ازاسلام به خوبی حفاظت و به آنچه امام می‌گوید عمل کنند؛ از مسئولین اطاعت کنند و هر کاری را برای رضای خدا انجام دهند. از خانواده ام می‌خواهم بعد از شهادتم ناراحت نشوند و مرا ببخشند. اما پدر و مادرعزیزم از شما می‌خواهم برایم گریه نکنید و ناراحت نشوید و بعد از من صبور و بردبار باشید و آنچه از یک پدر و مادر پاسدار انتظار می‌رود باشید .

برروی قبرم ناکام ننویسید که این راه را خود آمده‌ام و به آنچه آرزو داشته‌ام رسیده‌ام، اگر جنازه‌ام به دست شما رسید نزدیک قبر «شهید   ایمانی» با لباس فرم سپاهی، کفن مومنین خدا به خاک بسپارید و در گوشه ی قبرم دو پرچم سرخ و سبز که کلمه «لااله الا الله» و «الله اکبر» بر روی آنها نقش بسته باشد بکوبید چونکه هدفم کلمه «لااله الا الله »بوده است و اگر جنازه‌ام به دست شما نرسید ناراحت نباشید و از خداوند برایم طلب آمرزش کنید و از تمام اقوام و دوستانم می‌خواهم چنانچه از دست بنده ناراحت شده‌اید به بزرگی خودتان مرا ببخشید. ای امام سلام، این سرباز حقیرت را در این جبهه خونین اسلام بپذیر اگر زنده بودم و سعادت داشتم که خدمتتان برسم زیارتت می‌کنم و اگر شهید شدم از خداوند بزرگ برایم طلب آمرزش کن و در روز   قیامت شفاعتم کن. ای امت حزب‌الله از شما می خواهم که از امام پیروی کنید و همیشه در خط ولایت فقیه حرکت کنید و از قرآن و ائمه اطهار(ع) فاصله نگیرید که سعادت در همین   است .

امام را تنها نگذارید و همیشه همراه امام در صحنه باشید؛ اخلاق اسلامی را رعایت کنید تا می‌توانید کتاب‌های اخلاقی آیت‌الله مشکینی و شهید محراب آیت‌الله دستغیب را مطالعه کنید و به آنها عمل نمائید و سعی کنید بعد از نماز، دعای مکارم اخلاقی را حداقل روزی یک بار بخوانید و روح خود را با اخلاق کریمه آرایش دهید. برای پیروزی نهایی رزمندگان اسلام دعا کنید که رزمندگان اسلام بیش از هر چیز به دعا احتیاج دارند . خدایا تو می‌دانی که برای همین عازم جبهه جنگ ایمان و کفر، اسلام و شرک و باطل شده‌ام، عازم شدم تا شاید بتوانم قدمی در راه تو بگذارم و پاک شوم شاید از روی لطف و کرمت مرا از بندگان خود قرار دهی التماس دعا .انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: