• چهارشنبه ۳۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۳۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-4386-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه علمی کاربردی:

نباید به بهانه توجه به گردشگری از توسعه صنعتی لرستان غافل ماند

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان گفت: نباید به بهانه توجه به گردشگری از توسعه صنعتی استان غافل ماند.

دکتر سعید فرح‌بخش در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان اظهار کرد: گردشگری می‌تواند عرصه‌های نوینی را به روی مردم استان لرستان باز کند و فرصت‌های بسیار خوبی را برای آنان ایجاد کند. اما نباید به بهانه توجه به گردشگری از توسعه صنعتی و کشاورزی استان هم غافل ماند.

وی ادامه داد: بخش کشاورزی و صنعتی می‌توانند به عنوان پیش‌نیاز صنعت گردشگری مطرح باشند.

فرح‌بخش خاطرنشان کرد: به همین دلیل ما باید در بسته جامع گردشگری، صنعت و کشاورزی را هم در جایگاه خود ببینیم. چراکه بسیاری از محصولات صنعتی و کشاورزی هم می‌توانند به‌عنوان محصولات بازار گردشگری مطرح باشند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان اضافه کرد: معتقدیم که لرستان علاوه بر اقلیم و منابع طبیعی و آثار باستانی، ظرفیت‌های فراوانی در زمینه صنعت، کشاورزی، دامداری و... دارد که می‌توانند صنعت نوپای گردشگری در لرستان را تقویت کرده و خود نیز از این رهاورد بهره‌مند شوند.

وی افزود: نباید فراموش کنیم که به عنوان مثال دامداری به شیوه عشایری و کوچ‌نشینی خودش یک جاذبه گردشگری است بلکه باید آن را در قالب پکیج‌های گردشگری به جامعه معرفی کرد.

فرح‌بخش یادآور شد: نباید به بهانه توجه به صنعت گردشگری از سایر ابعاد توسعه غافل شویم. اگرچه نباید منکر شد که "صنعت" به دلایل متعدد نتوانسته است چندان به توسعه  لرستان کمک کند و چشم‌انداز آینده این حوزه چندان روشن نیست.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: