• دوشنبه ۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-4887-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

یک دکترای جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری:

تبدیل لرستان به قطب همایش‌های علمی باعث توسعه گردشگری می‎شود


یک دکترای جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری گفت: تبدیل لرستان به قطب همایش‌های علمی باعث توسعه صنعت گردشگری می‎شود.

سلیمان میرزاپور رشنو در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: ایجاد زیرساخت‌هایی چون هتل‌ها، کمپ‌ها در مناطق توریستی و تولید عمده صنایع دستی، توسط بخش دولتی و خصوصی از ضروریات توسعه صنعت توریسم در یک منطقه است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: همچنین یکی از عوامل عدم پیشرفت توریسم در منطقه را در واقع باید عدم تبلیغات مناسب دانست، به طوری که بسیاری از جاذبه‌ها حتی برای خود ایرانی‌ها ناشناخته است.

میرزاپور رشنو ادامه داد: واضح است که برای جذب گردشگر خارجی هیچ‌گونه تبلیغاتی صورت نگرفته است یا اگر تبلیغی بوده، مربوط به چند شهر بزرگ ایران است.

این دکترای جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری یادآور شد: ایجاد پارک، مناطق استراحتگاهی، دیدنی، گذراندن اوقات فراغت، سینما و یا کتابخانه جدا از اینکه برای جذب گردشگر لازم است، برای خود مردم بومی نیز ضروری و در صورت احداث می‌تواند هم مورد استفاده گردشگر و هم خود مردم قرار گیرد و از این نظر احداث این اماکن توجیه اقتصادی نیز دارد.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر آن احداث این‌گونه اماکن بر ماندگاری بیشتر گردشگری در این مناطق موثر است.

میرزاپور رشنو گفت: اجرای طرح جامع توریسم، به ثبت رساندن آثار تاریخی شاخص به صورت ثبت جهانی، تقویت دانشگاه‌ها و تبدیل استان به قطب همایش‌های علمی و... ازجمله اقدامات موثر به منظور ارتقاء وضعیت گردشگری است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: