• دوشنبه ۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-4787-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

یک جامعه‌شناس مطرح کرد:
لزوم ایجاد شرایط اقامت برای توسعه گردشگری لرستان

یک جامعه‌شناس گفت: ایجاد شرایط اقامت برای توسعه گردشگری استان بسیار بااهمیت است.

دکتر ابراهیم خدایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: یکی از ظرفیت‌های گردشگری در لرستان این است که استان معبر گردشگران بوده و به‌عنوان حلقه وصل مرکز و غرب و جنوب غربی کشور مطرح است.

وی ادامه داد: می‌توان با برخی طرح‌های کلان ملی و یا کوچک محلی این شرایط را بازهم بهتر کرد.

خدایی با اشاره به اهمیت ایجاد شرایط اقامت برای توسعه گردشگری لرستان، اضافه کرد: در فصل بهار کمتر روستایی در اقصی نقاط استان می‌توان یافت که آن‌قدر دلکش و جذاب نباشد که هر مسافری را تحریک کند. در ازای پرداخت ۵۰ یا 100 هزار تومان، یک‌شب اقامت در خانه‌ای کاه‌گلی با بافت روستایی سنتی و در کنار طبیعت زیبا و متفاوت تجربه کند.

این جامعه‌شناس خاطرنشان کرد: با ترویج خانه‌های بوم‌گردی و تهیه شناسنامه‌ای از خانه‌های قابل سکونت در روستاهای نمونه گردشگری می‌توان درآمدی جزئی برای اقشار روستایی لرستان ایجاد کرد.

وی یادآور شد: این‌که در یک روستای لرستان اتاقی کاه‌گلی کنار حیاط خانه‌ روستاییان را در فصل بهار به مسافران اختصاص دهد با اندکی برنامه‌ریزی و فرهنگ‌سازی می‌تواند چند هزار تومان در سال به درآمد آن روستا اضافه کند و این مبلغ هرچند ناچیز به نظر برسد برای روستاهای لرستان که غالباً رنج بیکاری، فقر و مهاجرت را تجربه می‌کنند، غنیمت است.

خدایی گفت: با داشتن عزم بیشتر، راه‌اندازی تورهای گردشگری، فراهم کردن امکانات بهتر در روستاها و راهکارهای دیگری شبیه بدان می‌توان این مبلغ درآمد را به‌مراتب افزایش داد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: