• دوشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-7884-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل هماهنگی دفتر امور اقتصادی استانداری لرستان:

به دنبال تبلور مشاغل خانگی در رونق اقتصادی باشیم

مدیرکل هماهنگی دفتر امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: به دنبال تبلور مشاغل خانگی در رونق اقتصادی باشیم.

بهزاد منصوری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، با اشاره به اجرای طرح نوین مشاغل خانگی اظهار کرد: در این راستا فرد به صورت خویش‌فرما به عرصه فعالیت تولیدی وارد می‌شود و کار خود را در مقیاس کوچک آغاز و متناسب با آن مواد اولیه را تامین می‌کند.

وی بیان کرد: این رویکرد نه تنها در ساختار استان و کشور پیگیری می‌شود بلکه جهانی است و تمام دولت‌ها ملزم هستند که برای افراد متقاضی که می‌خواهند مستقل کار کنند زمینه را فراهم سازند.

منصوری گفت: در راستای افزایش کارایی این حوزه بخشی از طرح شامل خواسته خود متقاضی است که متناسب با شرایط اقتصادی و توانایی فنی و اقتصادی که دارد ورود پیدا می‌کند و بخشی دیگر مربوط به تصمیم‌گیری‌های کلان است که مسئولین باید با کمک و آموزش‌هایی که ارائه می‌دهند به حرفه‌ای شدن فعالیت فرد کمک کنند.

مدیرکل هماهنگی دفتر امور اقتصادی استانداری لرستان با بیان اینکه صدور مجوزهای لازم صنعت و معدن، میراث فرهنگی و سایر حوزه‌ها از ملزومات کار است، افزود: این طرح چارچوب و روال اجرایی خاصی دارد که متقاضی مستلزم رعایت آنهاست.

وی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی در راستای بهینه‌سازی این سیستم فعالیت می‌کند تا در پروسه‌ای که تعیین شده براساس ظرفیت فرد و به صورت اقتصادی کار شود، افزود: این واحد به صورت کار تحقیقی و اجرایی در این حوزه برای افزایش راندمان، فعالیت می‌کند.

منصوری به تسهیلات این طرح نیز اشاره کرد و گفت: مجموعه تسهیلاتی که پیش‌بینی می‌شود بین حوزه‌ها و فعالیت‌های مختلف تقسیم شده و در بانک‌ها سرشکن می‌شود تا مراحل مربوط به اخذ وام گذرانده شود.

 

این مسئول ادامه داد: بانک ملی و صادرات متولی تخصیص و تامین تسهیلات به مشاغل خانگی هستند که تابحال بانک ملی تسهیلات را جذب کرده و صادرات بخشی از آن جذب و قسمت دوم مجدداً ابلاغ و مراحل پذیرش انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: برای سال ۹۷ بین ۵ تا ۲۵ میلیون تومان برای هر متقاضی تسهیلات دیده شده که با توجه به مقدار تخصیص و متناسب با افراد پرداخت می‌شود.

منصوری طرح مشاغل خانگی را یکی از راهکارهای اشتغال عنوان کرد و گفت: این الگو با طبیعت افراد همخوانی دارد و آنان می‌توانند از ظرفیت خود استفاده کرده و صفر تا صد تولید را به عهده بگیرند.

مدیرکل هماهنگی دفتر امور اقتصادی استانداری لرستان اظهار کرد: رشته‌های شغلی برای افراد متفاوت بوده و با توجه به علاقه فرد فعالیت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه ممکن است این کار ریسک بالایی داشته باشد، ادامه داد: به علت تنوع در این حوزه حساسیت همه را برانگیخته و نیاز به تجزیه و تحلیل بیشتری در این زمینه وجود دارد. همه ابعاد در بحث اشتغال باید در طرح دیده شود و تمامی تلاش‌ها در راستای تقویت آنها باشد.

منصوری اظهار کرد: همچنین بازارچه عرضه محصولات خانگی باید جزو اولویت کاری قرار گیرد و به دنبال تبلور این مشاغل در رونق اقتصادی باشیم. ابزار و راهکارهای زیادی وجود دارد که باید مورد بررسی قرار گیرند.

این مسئول عنوان کرد: از کلیه متقاضیان راه‌اندازی مشاغل خانگی دعوت می‌شود پس از مطالعه دقیق استان‌ها و مشاغل موردنیاز در هر استان و اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی متقاضیان راه‌اندازی مشاغل خانگی نسبت به ثبت‌نام در سامانهwww.inhb.ir اقدام کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: