• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-5785-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار لرستان تاکید کرد:
ضرورت بازآفرینی و توسعه محلات حاشیه‌نشین استان

استاندار لرستان بر ضرورت بازآفرینی و توسعه محلات حاشیه‌نشین استان تاکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، سیدموسی خادمی در جلسه ستاد مدیریت و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی و کارگروه تخصصی ارتقاء اجتماعی فرهنگی و سلامت مناطق حاشیه‌نشین استان، اظهار کرد: در همه کشور مشکل بیکاری دازیم و یک معضل جدی است اما در بافت‌های فرسوده و مناطق حاشیه‌نشین ترکیب جدی از آسیب‌ها و معضلات اجتماعی را داریم.

وی ادامه داد: در برنامه دولت طی سال ۹۷ توجه ویژه‌ای به این موضوع شده و اعتبارات خوبی هم به این بخش و البته بازسازی بافت‌های فرسوده داده شده است.
خادمی با بیان اینکه در طرح تسهیل‌گری و توسعه محلی استان در علی‌آباد و گل‌سفید کارهای خوبی شده است، افزود: به‌نظر می‌رسد در لرستان شروع خوبی داشتیم و نباید حرکت خود را معطل وزارت کشور کنیم.

وی ادامه داد: نیاز است معین شود در هر محله چند نفر بیکار وجود داشته و چه ظرفیت‌های شغلی وجود دارد و تسهیلات لازم برای ایجاد آن مشاغل پایدار در این محلات مشخص کنیم که در این خصوص تاخیر داشتیم و باید زودتر انجام شود.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: اجرای این طرح در مناطق محروم کار ساده‌ای نیست و کاری اجتماعی، اقتصادی عمرانی است و گاهی جنبه امنیتی نیز پیدا می‌کند و نیاز به هماهنگی بیشتر دارد.

خادمی گفت: در جلسه دو سه ساعتی نمی‌توان تمام موضوعات را بررسی کرد؛ منتظر برگزاری جلسات استانداری برای حل مشکلات نباشید و باید دستگاه‌های مرتبط با یکدیگر در این خصوص صحبت کنند و اگر مشکل خاصی داشتند آن را در چنین جلساتی در اشتانداری برگزار کنند‌.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: بازآفرینی و توسعه محلات حاشیه‌نشین جزو برنامه‌های دولت و مصوب مجلس است که از جنبه طرح کلید به کلید، طرح پاکسازی، آموزشی، بهزیستی و فرهنگی و ... باید به این موضوع ورود پیدا کرد و آنقدر کار زمین مانده در این محلات زیاد است که باید همه پای کار بیایند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: