• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-7284-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل راه آهن لرستان:

بازسازی خطوط ریلی قارون بیشه منجر به کاهش زمان سیر قطارها می‌شود

مدیرکل راه آهن لرستان گفت: بازسازی خطوط ریلی ایستگاه قارون بیشه منجر به افزایش سرعت کاهش زمان سیر قطارها و افزایش چشمگیر ایمنی و همچنین کاهش سوانح و آلودگی صوتی می‌شود.

رحمت رحمت‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: عملیات بازسازی خطوط ریلی حد فاصل ایستگاه‌های قارون بیشه به طول ۱۷ کیلومتر و آخرین بلاک بازسازی نشده محور جنوب در ناحیه لرستان از پنجم خردادماه امسال آغاز شده است.

وی گفت: با توجه به شرایط کوهستانی راه آهن لرستان این بلاک از شرایط سخت هندسی پیچیده برخوردار و فنی‌ترین بلاک ناحیه لرستان است.

مدیرکل راه آهن لرستان بیان کرد: این بلاک دارای ۱۹ دهانه تونل به طول ۹۰۱۹ متر، ۶ دهانه پل به طول ۵۶۷ متر و ۴۴ دهانه قوس با شعاع‌های مختلف است.

رحمت‌نژاد افزود: کیفیت مصالح به کار رفته در بازسازی خطوط ریلی استان از ریل‌های جدید ۱۸ متری(uic60)و تراورس‌های بتنی(B70) و بالاست‌های مرغوب استفاده و جایگزین ریل‌های قدیمی(U33) و تراورس‌های فلزی و بالاست‌های فرسوده می‌شود.

وی یادآور شد: با انجام بازسازی افزایش سرعت و به تبع آن کاهش زمان سیر قطارها و افزایش چشمگیر ایمنی و همچنین کاهش سوانح و آلودگی صوتی حاصل می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: