• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-7084-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان خبر داد:

احداث کارخانه لاستیک در شهرستان الیگودرز

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان گفت: در الیگودرز پیگیر ایجاد کارخانه تولید لاستیک هستیم  و به احتمال زیاد با سرمایه‌گذاری لاستیک بارز انجام خواهد شد.

بختیار رازانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، با بیان اینکه موتورسیکلت‌های برقی به جلوگیری از آلودگی هوا کمک می‌کند و دنیا به سمت سوخت‌های پاک می‌رود، اظهار کرد: سرمایه‌گذار پروژه موتور سیکلت‌های برقی الیگودرز توانمند و اهلیت دارد.

وی ادامه داد: حداقل ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای این پروژه نیاز است و بیش از ۲۰۰ نفر اشتغال در آستانه تولید خواهد داشت.

رازانی با بیان اینکه قسمت اعظمی از مواد اولیه وارداتی و محصول آن صادراتی است، یادآور شد: این مهم در منطقه ویژه راه‌اندازی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان با اشاره به اینکه یک سری واحدها بر اساس پتانسیل استان راه‌اندازی شده است، افزود:پتانسیل لرستان کشاورزی و معدن است که در مناطق معدنی قصد تولید کودهای میکرونیزه را داریم.

وی گفت: در الیگودرز پیگیر ایجاد کارخانه تولید لاستیک هستیم  و به احتمال زیاد این مهم با سرمایه‌گذاری لاستیک بارز انجام خواهد شد.

رازانی بیان کرد: در حال حاضر در منطقه ویژه اقتصادی لرستان ۲۲ واحد صنعتی وجود دارد که ۱۵ مورد آنها و با ۵۰۰ نفر اشتغال فعالیت دارد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان با بیان اینکه یکی از واحدهای بزرگ این منطقه که تقریبا نصف منطقه اقتصادی را دربرگرفته کارخانه داروسازی بایرافلاک است که داروهای دامی تولید می‌کند، اضافه کرد: این واحدها از قانون مناطق ویژه استفاده می‌کنند، ازمالیات ارزش افزوده ۱۰۰ درصد معافیت دارند، از معافیت گمرک برخوردارند و به آنها تعرفه‌های ارزش افزوده تا ۴۰ تا ۵۰ درصد تخفیف می‌دهیم.

رازانی با تاکید براینکه 60 درصد صادرات استان از گمرک منطقه ویژه انجام می‌شود، عنوان کرد: اولویت‌های سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی صنایع دارویی، غذایی، بهداشتی، کانی غیرفلزی صنایع وابسته، صنایع الکترونیکی، شیمیایی و خدماتی است که استقرار واحدهایی که مواد اولیه وارداتی دارند یا محصول صادراتی بیشترین صرفه اقتصادی برای آنها خواهد داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: