• جمعه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-5385-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

/حمایت از فلسطین؛ آبرو برای ایران/
تشخیص منافقان از مؤمنان، پیام ماندگار روز قدس

نماینده سابق ولی‌فقیه در سوریه پیام ماندگار روز قدس را روز محک تشخیص منافقان از مؤمنان برشمرد و گفت: قدس روز تامین امنیت برای اسلام و ایران است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حجت‌الاسلام سیدمحمود وزیری، در مراسم راهپیمایی روز قدس در خرم‌آباد و در مصلی الغدیر خرم‌آباد، با تاکید بر درک حق از باطل، اظهار کرد: در آخرین جمعه ماه رمضان سال پیروزی انقلاب اسلامی، امام راحل از جهانیان و مسلمانان خواستند که به استناد آیه قرآن که می‌فرماید باید حق را بر سر باطل کوبید در راهپیمایی روز قدس حاضر شوند.

وی تصریح کرد: مردم لرستان بار دیگر و شاید بهتر از گذشته برای تبیین شعائر انقلاب محماسه آفریدند.

حجت‌الاسلام وزیری با اشاره به آیه «وَلاَ نَصَبٌ وَلاَ مَخْمَصَةٌ فِی سَبِیلِ اللّهِ وَلاَ یَطَؤُونَ مَوْطِئًا یَغِیظُ الْکُفَّارَ وَلاَ یَنَالُونَ مِنْ عَدُوٍّ نَّیْلًا إِلاَّ کُتِبَ لَهُم بِهِ عَمَلٌ صَالِحٌ إِنَّ اللّهَ لاَ یُضِیعُ أَجْرَ الْمُحْسِنِین» در سوره توبه، خاطرنشان کرد: یکی‌از نشانه‌های مؤمنان آن است که گام‌های آن‌ها در راستای به خشم آوردن دشمن است.

نماینده سابق ولی‌فقیه در سوریه به ترس اسرائیل از روز قدس اشاره کرد و گفت: اسرائیل با دریوزگی از اروپاییان خواست که جلوی راهپیمایی روز قدس را در انگلیس بگیرند.

وی با بیان اینکه به خشم آوردن دشمن غدار و مکار برای ما یک تکنیک است، اضافه کرد: دشمن باید بفهمد هرگز آب ما با او در یک جوی نمی‌رود.

حجت‌الاسلام وزیری به آینده شوم ظالمان از دیدگاه قرآن‌کریم اشاره و با ذکر این مطلب که به زودی ستمگران به سرنوشت شومی دچار می‌شوند، خاطرنشان کرد: در این مدت اعلام روز قدس دشمن از دشمنی خود نکاسته است اما نسبت به توطئه‌های دشمنان برای فلسطین جرات گذشته را ندارد.

آیات بینات قرآن بیانگر خاستگاه روز قدس است

نماینده سابق ولی‌فقیه در سوریه به آیه «وَ قُلْ جاءَ الْحَقُّ وَ زَهَقَ الْباطِلُ إِنَّ الْباطِلَ كانَ زَهُوقاً» آیات بینات قرآن را بیانگر خاستگاه روز قدس دانست و افزود: ما به حقانیت خود و ظالم بودن اسرائیل ایمان داریم، کمااینکه وعده الهی صادق بوده و باطل مردنی و حق ماندنی است و فجر امداد الهی نصیب ما خواهد شد.

وی در ادامه به تشریح پیام‌های روز قدس پرداخت و با بیان اینکه اولین پیام روز قدس این است که جهان و مسلمانان نیازمند تقویت آگاهی و ازدیاد بصیرت هستند، عنوان کرد: امروز سراسر کشورهای اسلامی در راهپیمایی روز قدس حاضر می‌شوند و روز به روز آگاهی مردم نسبت به اشغال‌گر بودن اسرائیل بیشتر شده است.

روز قدس؛ تاکیدی بر آمادگی مسلمانان بر مایوس کردن اسرائیل 

حجت‌الاسلام وزیری تاکید بر آمادگی مسلمانان بر مایوس کردن اسرائیل را پیام دیگر روز قدس برشمرد و گفت: روز قدس به دنیا نشان داد که اسرائیل جز زبان زور نمی‌فهمد و روز قدس تاکیدی بر آمادگی مسلمانان بر مایوس کردن اسرائیل است، کمااینکه در روز قدس امید رژیم جعلی اسرائیل ناامید شد.

نماینده سابق ولی‌فقیه در سوریه گفت: دین اسلام به وسیله ابزار مهمی چون روز قدس به عنوان دین پویا و حرکت بخش معرفی می‌شود این در حالی است که تفکر مادی‌گری را خلع سلاح کرد .

وی دین اسلام موتور محرکه کشورهای جهان اسلام دانست و با ذکر این مطلب که در روز قدس مردم با دست خالی در برابر دشمنان شعار سر می‌دهند، خاطرنشان کرد: اعتماد به نیروهای جوان و نقش آنان در پیشبرد مقاومت پیام روز قدس است به‌طوری‌که چند روز قبل دختر جوان پرستاری که در خط مقدم لحظاتی قبل از شهادت می‌گوید بر خودم واجب می‌دانم که مجروحین فلسطین را مداوا کنم و یک هفته قبل یک دختر هشت ماهه در اثر استنشاق گازهای سمی اسرائیل به شهادت رسید.

حجت‌الاسلام وزیری با اشاره به اینکه راه شهیدان فلسطین توسط جوانان ادامه می‌یابد، عنوان کرد: جوانان امت اسلامی به وسیله روز قدس درس مقاومت آموخته‌اند.

تاکید بر فلسطین تاریخ و جغرافیا از رود اردن تا دریای مدیترانه

نماینده سابق ولی‌فقیه در سوریه وحدت و هم‌افزایی امت اسلامی را پیام روز قدس ذکر کرد و ادامه داد: پیام ماندگار روز قدس تاکید بر فلسطین تاریخ از نحر تا بحر بدون چشم‌پوشی از یک وجب یا از رود اردن تا دریای مدیترانه است.

وی تصریح کرد: مهم‌ترین پیام روز قدس محک تشخیص منافقان از مؤمنان است، کمااینکه روز قدس روز تامین امنیت برای اسلام و ایران است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: