• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-6484-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خبر داد:

خسارت به بیش از 68 هزار هکتار از محصولات زراعی و باغی لرستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: خشکسالی، سرمازدگی و تگرگ به بیش از 68 هزار هکتار از محصولات زراعی و باغی استان خسارت وارد کرده است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، عبدالرضا بازدار درباره خسارت حوادث طبیعی به محصولات کشاورزی، اظهار کرد: بیمه محصولات کشاورزی تنها راه پرداخت خسارت به کشاورزان استان است.

وی اضافه کرد: خشکسالی، سرمازدگی و تگرگ در سال زراعی جاری به بیش از 68 هزار هکتار از محصولات زراعی و باغی استان خسارت وارد کرده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان عنوان کرد: بالغ بر 70 میلیارد تومان به بخش‌های مختلف تولیدی و کشاورزی استان خسارت وارد شده است.

بازدار بیان کرد: بسیاری از این محصولات کشاورزی تحت پوشش صندوق بیمه کشاورزی نیستند بنابراین این خسارت به آنان پرداخت نمی‌شود.

وی اعلام کرد: سال گذشته حوادث طبیعی به 9700 هکتار از باغات استان خسارت وارد کرد که از این میزان تنها 2300 هکتار تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی بودند، به باغاتی که تحت پوشش بیمه نیستند خسارتی پرداخت نخواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان بیان کرد: در سالجاری کشاورزان با مراجعه به صندوق بیمه کشاورزی نسبت به بیمه محصولات خود اقدام کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: