• جمعه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-8414-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان خبر داد:

تشدید گشت‌های حفاظتی در عرصه‌های جنگلی

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: گشت‌های حفاظتی برای مقابله با آتش‌سوزی‌های احتمالی در عرصه‌های جنگلی استان تشدید شدند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، شیرزاد نجفی اظهار کرد: با توجه به خشکسالی‌ها، تغییر اقلیم، گرم شدن کره زمین، کمبود بارندگی‌ها و... بیم آن می‌رود که تابستان سالجاری شاهد آتش سوزی‌هایی باشیم از این رو، با برگزاری جلسات متعددی با معاونین و پرسنل دستگاه تحت امر خود، فرمانداری‌ها، دهیاری‌ها، بخشداری‌ها در تلاش هستیم چنانچه آتش‌سوزی رخ دهد بتوان این بلای طبیعی را مدیریت کرد.

وی ادامه داد: امروز مانور عملیاتی گشت های حفاظتی که از درب اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به سمت کانون های هدفی همچون نقاط بحرانی آتش سوزی در شهرستان‌های خرم‌آباد، چگنی، کوهدشت، رومشگان، پلدختر اجرا شد تا با هماهنگی بیشتر بتوان عملیات را در وقوع حادثه مدیریت کرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان ایجاد آتش‌بُر در جلوگیری از آتش سوزی‌ها را مهم برشمرد و بیان کرد: آتش‌بُر می‌تواند برای مقابله با شیوع آتش‌سوزی در اراضی جنگلی و مرتعی مثمرثمر باشد.

نجفی گفت: در کانون‌های بحرانی، با بکار گرفتن دیده‌بان و ایجاد آتش بُر امیدواریم بتوانیم در صورت وقوع حادثه، عکس العمل به موقع را داشته باشیم.

 وی خاطرنشان کرد: باتوجه به مساعدت‌های دکتر خادمی مقام ارشد استان، معاونین استاندارلرستان و همچنین همکاری دستگاه‌های دولتی، از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم بود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان در پایان از تمامی آحاد مردم و کسانی که با جنگل و مراتع در ارتباط هستند خواست در صورت وقوع حادثه، با شماره تلفن رایگان ۱۵۰۴ مراتب را به این اداره کل اطلاع دهید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: