• دوشنبه ۱۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-3685-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تاثیرپذیری مسلمانان جهان از سیره و راه امام خمینی (ره)

نماینده سابق مقام معظم رهبری در سوریه گفت: همواره در طول تاریخ افراد دارای همت‌های بالا، ماندگار بودند که حضرت امام خمینی(ره) به عنوان معمار انقلاب اسلامی ایران یکی از این افراد است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حجت‌الاسلام سیدمحمود وزیری، در مراسم بیست و نهمین سالگرد رحلت بنیان‌گذار جمهوری اسلامی که در حوزه علمیه کمالیه خرم‌آباد برگزار شد، با تاکید بر ضرورت پژوهش شخصیت بی‌نظیر امام راحل در طی سال‌های متمادی، اظهار کرد: ضرورت دارد تا به عنوان امت اسلامی شخصیت استثنایی ایشان را بهتر بشناسیم.

وی با بیان این مطلب که در میان انقلاب اسلام پیامبر اکرم(ص)، انقلاب‌ها، انقلاب عاشورای امام حسین(ع) و انقلاب اسلامی ایران جزء ماندگارترین انقلاب‌ها شناخته شده است، اضافه کرد: در حاضر مردم جهان از اسلام، عاشورا و انقلاب اسلامی ایران تاثیر می‌پذیرند.

 وزیری، با ذکر این مطلب که امام(ره) به مردم آموخت که اگر به ذات خداوند تکیه کرده و بر اساس ایمان عمل کنند احدی از قدرت‌های استکبار یارای مقابله با آن‌ها را نخواهد داشت، اظهارکرد: تاکید مستمر بر وحدت یکپارچه امت اسلامی مهم‌ترین اصل از اصول الهی امام خمینی(ره) بود.

نماینده سابق ولی‌فقیه در سوریه گفت: نباید به دشمنان داخلی و خارجی اجازه داد تا به بهانه قومیت‌گرایی، بین قوم و قبیله‌ها فاصله انداخته و آن‌ها را در مقابل یکدیگر قرار دهند، کمااینکه فرمایشات بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران  به عنوان چراغ راه امت اسلامی هستند.

وی با بیان اینکه اگر امروز دشمنان  می‌خواهند با تهدید کشتار و سلاح هسته‌ای ما را بترساند بداند که ما فرزندان عاشورا و کربلا هستیم، اضافه کرد: استکبار به این حقیقت پی نبرده که ما در محاصره اقتصادی نیز فرزند رمضان هستیم.

حجت‌الاسلام وزیری آزادی در چارچوب اسلام را تفکر و اندیشه حضرت  امام(ره) برشمرد وبا بیان اینکه دشمنان می‌خواهند ایران اسلامی همواره با آن‌ها سازش کند، خاطر نشان کرد: روزی مذاکرات هسته‌ای بهانه بود، امروز مذاکرات موشکی و فردا حضور منطقه‌ای ایران در کشورهای همسایه را بهانه قرار می‌دهند.

نماینده سابق مقام معظم رهبری در سوریه توجه به فرامین و مضامین رهبری و تمسک به ایشان را  در تمامی امور بیمه‌کننده آینده کشور ایران اسلامی دانست و یادآور شد: تنها راه مبارزه با دشمن اطاعت، تبعیت، پیروی از فرامین رهبری در جبهه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی بویژه اقتصاد مقاومتی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: