• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-6214-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری:

میزان حریق در اراضی لرستان به 386 هکتار رسیده است

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: کشاورزان از آتش زدن پرچینی مزارع به منظور جلوگیری از حریق اجتناب کنند.

مهندس شیرزاد نجفی در گفت‎و‎گو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهارکرد: با توجه به بارندگی‎های مطلوب سالجاری و به تبع آن افزایش پوشش گیاهی و فرارسیدن فصل خشک، منابع طبیعی استان تمهیدات و اقدامات لازم را در راستای پیشگیری از حریق در سطح جنگل‎ها و مراتع استان به عمل آورده است.

وی ادامه داد: تشکیل جلسه مدیریت بحران لرستان با موضوع پیشگیری از حریق با حضور استانداری، معاونین، فرمانداران و مدیران دستگاه‎های اجرای، ستاد پیشگیری از حریق در فرمانداری‎ها، دهیاری‎ها، بخشداری‎ها، ایجاد تفاهم نامه با سپاه در راستای همکاری با اداره کل منابع طبیعی و استفاده از ظرفیت بسیج و پایگاه‎های مقاومت در راستای پیشگیری از حریق، ایجاد آتش بر در پارک‎ها و اراضی جنگلی و مناطق حساس بحرانی استان، هماهنگی با سازمان جنگل‎ها و مراتع لرستان برای استقرار یک دستگاه بالگرد در مرکز استان، ایجاد کشیک‎های شبانه روزی در سطح اداره کل، شهرستان‎ها و بخش‎ها از جمله این اقدامات بوده است.

این مسئول با بیان اینکه در لرستان 150 نقطه بحرانی و حساس آتش‎سوزی شناسایی شده است، اضافه کرد: با توجه به بارندگی‎های امسال از مردم درخواست داریم از روشن کردن آتش در سطح پارک‎ها و اراضی جنگلی خودداری کنند چراکه با انبوه پوشش گیاهی در صورت بروز حریق امکان اطفای حریق بسیار مشکل است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان بیان کرد: در صورت مشاهده هرگونه حریق شهروندان لرستانی با شماره تلفن رایگان 1504 تماس گرفته و گزارش دهند.

نجفی گفت: بطور میانگین آتش‎سوزی‎ها درطی 10 سال، هر سال 1700 هکتار بوده است و این در حالیست که با تمهیدات اندیشیده شده در سال‎های 95 و 96 و به  کار گرفتن دیده‎بان این میزان حریق در اراضی به 386 هکتار رسیده است و البته نباید از مشارکت مردم غافل شد.

وی توصیه کرد: کشاورزان از آتش زدن پرچینی مزارع به منظور جلوگیری از حریق اجتناب کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: