• شنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-2486-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان:

آماده واگذاری مراکز دولتی به مؤسسات فرهنگی و گردشگری هستیم

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان گفت: آماده واگذاری مراکز دولتی به مؤسسات فرهنگی،صنعتی و گردشگری هستیم.

دکترسعید فرح‌بخش در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، با اشاره به مصوبه شورایعالی اداری کشور مبنی بر پذیرش دانشجو در مراکز دولتی دانشگاه علمی کاربردی، اظهارکرد: در بند 2 این مصوبه تأکیدشده که مراکز دولتی وابسته به دستگاه‌های دولتی بایدتا پایان سال 98-97 به بخش غیردولتی واگذار شوند؛ در غیر این صورت این مراکز منحلخواهند شد.

وی با بیان اینکه  9 مرکز دولتی دانشگاه علمی کاربردی در استان وجود دارد که بنابراین مصوبه از چرخه آموزش خارج شده‌اند، تصریح کرد: این مراکز تعطیل نخواهند شد و فقط ازبخش دولتی به بخش خصوصی منتقل می‌شوند.

فرح‌بخش ادامه داد: آمادگی داریم که مراکز دولتی استان را به بخش خصوصی صنعتی، فرهنگی،گردشگری و کشاورزی واگذار کنیم. مؤسسات حقوقی که تمایل به فعالیت در حوزه آموزشعالی دارند، می‌توانند به این دانشگاه مراجعه کنند تا در صورت احراز صلاحیت، مرکز موردنظر به آنها واگذار شود. اشخاص حقیقی نمی‌توانند درخواستی در این خصوص داشته باشند. کانون وکلای دادگستری استان می‌تواند یکی از گزینه‌های موردنظر باشد.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان اضافه کرد: دارا بودن زیرساخت‌های آموزشی لازم ازجمله شرایط واگذاری این مراکز به بخش‌های خصوصی فرهنگی، گردشگری، صنعتی و کشاورزی است.

وی یادآور شد: ایجاد و توسعه مراکز دانشگاه علمی کاربردی لرستان جزو برنامه‌های ما نیست اما واگذاری مراکز دولتی به بخش خصوصی از اولویت‌هایمان است و در این راستا دستگاه‌هایذیربط در بخش خصوصی را به منظور انتقال مراکز دولتی به این بخش‌ها شناسایی خواهیم کرد.

فرح‌بخش خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم که سه مرکز دولتی استان به بخش‌های خصوصی واگذار شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: