• شنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-2985-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی:

احداث جاده دسترسی در دریاچه گهر ممنوع است

 نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: احداث جاده دسترسی در دریاچه گهر ممنوع است.

مهندس مجید کیان‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: به بهانه جاده مالرو عشایری  نباید دریاچه گهر تخریب و جاده دسترسی احداث شود.

وی با بیان اینکه اجازه احداث جاده دسترسی در دریاچه گهر را نمی‎دهیم، تاکید کرد: در این راستا پیگیری‌هایی را انجام و با مقامات مختلف صحبت کردیم و آقایان می‌گویند کاری انجام نمی‌شود اما به نظرم سهل‌انگاری دارد صورت می‌گیرد و این خطایی نابخشودنی است.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اشترانکوه و دریاچه گهر جزء سرمایه‌های ملی کشور هستند، تصریح کرد: باید این منطقه توسط سمن‌ها، تشکل‌های مردم‌نهاد و خود مردم حفظ شود و از هرگونه تخریب و آسیب به اشترانکوه، دریاچه گهر، زیستگاه‌های وحوش، حیات وحش آبزیان جلوگیری شود.

کیان‌پوربا تاکید براینکه باید تلاش زیادی برای حفظ پوشش جنگلی و گیاهی این منطقه  شود و برنامه‌ریزی خاصی صورت گیرد، اضافه کرد: نباید به بهانه احداث جاده مالرو برای  200 خانه عشایری مسیر دسترسی ایجاد کنیم چراکه این مهم سبب می‌شود دریاچه گهر از حیّز انتفاع خارج شود.

وی خاطر نشان کرد: توقع‌مان از رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، رئیس سازمان امور عشایری و استاندار لرستان این است که به طور جدی به این مهم ورود پیدا کنند و اجازه ندهند کوچکترین تخریبی به این منطقه گردشگری وارد شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: