• پنجشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-2286-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

راه‌اندازی مرکز مشاوره ورزشی و تندرستی دانشگاه لرستان

مدیر تربیت‌بدنی دانشگاه لرستان گفت: مرکز مشاوره ورزشی و تندرستی دانشگاه راه‌اندازی شد و آماده‌ی ارائه خدمات به دانشجویان است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر مسعود رحمتی افزود: این مرکز با پیگیری‌های مجموعه تربیت‌بدنی دانشگاه لرستان، توجه ویژه هیئت‌رئیسه دانشگاه و حمایت معاون دانشجویی راه‌اندازی شده است.

وی اضافه کرد: در این مرکز، مواردی همچون ساختار اسکلتی و قامتی (وضعیت ناهنجاری‌های ستون فقرات در بخش گردن، پشت و کمر، وضعیت زانوی ضربدری و پرانتزی و کف پای صاف)، ارزیابی‌های ترکیب بدن (مقدار توده عضلانی، چربی، استخوانی و مایعات بدن)، وضعیت آمادگی جسمانی و قلبی ـ عروقی فرد به‌دقت مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

رحمتی بیان کرد: پس از ارزیابی‌های صورت گرفته توسط کارشناسان متخصص حیطه فعالیت بدنی و تندرستی و واردکردن اطلاعات در نرم‌افزار مربوطه، نمره تندرستی و واردکردن اطلاعات در نرم‌افزار مربوطه، نمره تندرستی فرد بر مبنای محاسبه از 100 مشخص می‌شود و ضمن مشخص شدن وزن هدف و ایده‌آل دانشجو و ارائه گزارش چاپی و مقایسه وضعیت دانشجو با دیگر دانشجویان در سراسر کشور، در نهایت به ارائه مشاوره در زمینه‌های مربوطه پرداخته می‌شود.

مدیر تربیت‌بدنی دانشگاه لرستان اظهار کرد: خدمات قابل ارائه در این مرکز شامل ارائه برنامه‌های تمرینی ـ ورزشی و آمادگی جسمانی، ارزیابی وضعیت جسمانی و فیزیولوژیکی و ترکیبات بدنی، تست‌های قلبی، عروقی و تنفسی، ارزیابی ساختار اسکلتی، قامتی و بررسی ناهنجاری‌های مربوطه است.

رحمتی عنوان  کرد: این مرکز در سالن ورزشی امام علی (ع) واقع در سایت مرکزی دانشگاه لرستان قرار دارد و در روزهای زوج برای دانشجویان پسر از ساعت 9 تا 12 صبح و در روزهای فرد برای دانشجویان دختر از ساعت 9 تا 12 صبح، آماده ارائه‌ی خدمات است.

مدیر تربیت‌بدنی دانشگاه لرستان، اظهار کرد: برای ایجاد این مرکز، بیش از 15 میلیون تومان هزینه شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: