• سه شنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-3514-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بسیج فرهنگی و فرهنگ بسیجی، مهم‌ترین فصل مشترک آموزش و پرورش و بسیج

معاون آموزش و پرورش لرستان مهم‌ترین فصل مشترک آموزش و پرورش و بسیج را بسیج فرهنگی و فرهنگ بسیجی عنوان کرد و گفت: در آموزش و پرورش به‌دنبال تربیت معلمانی هستیم که دانش و بینش را به‌صورت توامان داشته باشند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، علی عبدی‌پور در نخستین جلسه شورای مرکزی کانون بسیج فرهنگیان استان اظهار کرد: بسیج نمادی از کلیدواژه‌های برتری، سروری، یاری‌گری و جهادگری است که هر کدام دریایی معنا را با خود به همراه دارند.

وی بسیج فرهنگی و فرهنگ بسیجی را یک روحیه و تفکر در آموزش و پرورش ذکر کرد و افزود: بسیج در تمام عرصه‌ها با صلابت ورود کرده و هرجا نشانی از بسیج باشد جهادگری و ایثارگری در آن هویداست.

معاون پژوهش، تحقیقات و فن‌آوری آموزش و پرورش لرستان بسیج را صداقت، شجاعت، رشادت، شهامت، عشق و معنویت معنا کرد و ادامه داد: منویات حکیمانه رهبر انقلاب را در مجموعه بزرگ آموزش و پرورش به‌عنوان نقشه راه برشمرد و اظهارکرد: امیدواریم بتوانیم در نظام تعلیم و تربیت سربازان خوبی برای رهبر فرزانه انقلاب باشیم.

وی مهم‌ترین فصل مشترک آموزش و پرورش و بسیج را بسیج فرهنگی و فرهنگ بسیجی برشمرد و گفت: در آموزش و پرورش به‌دنبال تربیت معلمانی هستیم که دانش و بینش را به‌صورت توامان داشته باشند.

این مسئول وجود ۱۶۰هزار دانش‌آموز و ۱۷هزار فرهنگی بسیجی در آموزش و پرورش را نماد اعتقاد دستگاه تعلیم و تربیت به بسیج و روحیه جهادگری دانست و گفت: ما با قدرت بسیج را حمایت و تقویت می‌کنیم و در تقویت اهداف آن دریغ نخواهیم کرد.

در ادامه این جلسه محمدحسین احمدی، سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش لرستان، گفت: تشکیل بسیج، یکی‌از بزرگ‌ترین شاهکارهای مدیریتی امام خمینی(ره) بود کمااینکه مردمی کردن مبارزه و دفاع، پاتک رهایی‌بخش ملتی بود که تنهای تنها در برابر جهان ایستاده بود.

وی افزود: امام بسیج را مدرسه عشق، شجره طیبه، لشکر مخلص خدا و میقات پابرهنگان خواند که تربیت‌یافتگان آن، نام و نشان در گمنامی و بی‌نشانی گرفته‌اند.

احمدی اظهار کرد: تشکیل بسیج در نظام جمهوری اسلامی ایران یقیناً از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود که بر ملت عزیز و انقلاب اسلامی ایران ارزانی شد و حقیقتاً اگر بخواهیم مصداق کاملی از ایثار و خلوص و فداکاری و عشق به ذات مقدس حق و اسلام را ارائه دهیم، چه کسی سزاوارتر از بسیج و بسیجیان خواهند بود .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: