• پنجشنبه ۳۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-2487-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عضو کمیسیون گردشگری اتاق لرستان:
صنعت گردشگری توأم با آینده‌نگری باشد

عضو کمیسیون گردشگری اتاق لرستان گفت: صنعت گردشگری توأم با آینده‌نگری باشد.

امیرعباس اعتمادی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: گردشگری به عنوان صنعت پیشران و موتور محرک توسعه، امروز یکی از پایه‌های اصلی و استوار اقتصاد جهان به شمار می‌آید که با ایجاد بالاترین میزان ارزش افزوده به صورت مستقیم و غیرمستقیم می‌تواند سایر فعالیت‌های اقتصادی و فرهنگی را تحت تأثیر قرار دهد.

وی افزود: این صنعت با امنیت سیاسی و اقتصادی رابطه تنگاتنگی دارد و بودن گردشگران در یک کشور از بودن امنیت در آن حکایت دارد چراکه رونق گردشگری بین کشورهای همسایه، ثبات منطقه‌ای به همراه دارد و در یک فرآیند کلی‌تر به ثبات تمام جهان می‌انجامد.

اعتمادی‌نیا اضافه کرد: گردشگری از بُعد فرهنگی و اجتماعی نیز حائز اهمیت بسیار است زیرا جوامع و کشورهای میزبان می‌توانند از طریق گردشگران به ترویج زبان، فرهنگ و رسوم اجتماعی‌شان بپردازند.

این عضو کمیسیون گردشگری اتاق لرستان یادآور شد: گردشگری علاوه بر نقشی که در تحریک و تهییج اقتصاد ملی و بین‌المللی برعهده دارد، می‌تواند در تنوع‌بخشی به اقتصاد محلی نیز نقش بسزایی داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: در مناطقی که مهاجرفرستی و خروج نیروی کار مشهود است، در صورتی که از توان‌های گردشگری برخوردار باشند، توسعه فعالیت‌های گردشگری علاوه بر ایجاد اشتغال و درآمدزایی، به سبب جذب سرمایه‌های بخش خصوصی و دولتی، جذب امکانات، توسعه زیرساخت و خدمات و درنهایت بهبود زندگی ساکنان این نواحی، می‌تواند منجر به توسعه همه‌جانبه این مناطق شود.

اعتمادی‌نیا گفت: صنعت گردشگری برای مناطق دارای ظرفیت‌های گردشگری نظیر لرستان، مشروط بر اینکه توأم با آینده‌نگری، خط مشی روشن به همراه برنامه‌ریزی صحیح و هدفمند باشد، می‌تواند به مهم‌ترین منبع کسب درآمد ارزی تبدیل شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: