• دوشنبه ۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-890-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار دورود:
طرح جامع استاندارد و جهانی برای دریاچه گهر تدوین شود

فرماندار دورود گفت: یک طرح جامع در سطح استاندارد و جهانی برای دریاچه گهر تدوین شود.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، صیدعلی کورانی‌فر اظهار کرد: وضعیت دریاچه گهر قابل توجیه نیست، حتی سرویس بهداشتی و آب شرب در آنجا وجود ندارد.

وی ادامه داد: این دریاچه می‌بایست به اقتصاد مردم کمک کند اما ابتدایی‌ترین خدمات گردشگری در آنجا ارائه نمی‌شود.کورانی‌فر یادآور شد: دو هتل در مسیر گردشگری دریاچه وجود دارد که متأسفانه سه سال است که توسط بانک ملت تملک شده است. سرمایه مردم نباید بلاتکلیف باشد. بانک ملت این هتل‌ها را راه‌اندازی یا واگذار کند.

فرماندار بیان کرد: گهر سرمایه مردم دورود بوده که اگر از آن استفاده نکنیم ممکن است دیگران از آن استفاده کنند.

وی به بحث مالکیت دریاچه گهر اشاره کرد و افزود: بر اساس نقشه تقسیمات کشوری مصوب هیات وزیران به طور کامل این دریاچه در حوزه شهرستان دورود قرار دارد.

کورانی‌فر گفت: در بحث تأمین زیرساخت‌های دریاچه کار باید به صورت سیستمی انجام شود، یعنی هر کدام از دستگاه‌ها کار خود را به خوبی انجام دهند و بخشی‌نگری در موضوعات باید از بین برود.

فرماندار دورود با بیان اینکه دو راهکار بلند و کوتاه مدت پیش روی ماست، تصریح کرد: در کوتاه مدت با توجه به آغاز فصل گردشگری در چند روز آینده می‌بایست وضعیت سرویس بهداشتی، آب شرب و پل بعد از گردنه پنبه کار مشخص شود. در دراز مدت نیز باید یک طرح جامع در سطح استاندارد و جهانی برای منطقه تدوین شود.

وی با بیان اینکه عدم آنتن‌دهی تلفن همراه در دریاچه توجیه‌پذیر نیست، افزود: شرکت مخابرات می‌بایست هر چه سریع‌تر و تا قبل از آغاز فصل گردشگری این مشکل را حل کند. راهداری نسبت به تسطیح  مسیر و نصب علائم هشدار دهنده، نیروی انتظامی نسبت به تأمین امنیت گردشگران و شهرداری نیز اقدامات تخلیه زباله و توزیع کیسه زباله را در دستور کار خود قرار دهند.

فرماندار دورود افزود: ادارات صنعت، معدن تجارت، تعزیرات، شبکه بهداشت و میراث فرهنگی بر کالاهایی که در مسیر و محل دریاچه ارائه می‌شوند نظارت داشته باشند.

کورانی‌فر تاکید کرد: باید خدماتی برای این جاذبه گردشگری زیبا تعریف کنیم تا هزینه‌های ساماندهی دریاچه از این طریق تأمین شود. هر کسی که در دریاچه گهر خدماتی ارائه می‌دهد می‌بایست شناسنامه، صلاحیت، تخصص و توان کافی داشته باشد.

وی در پایان گفت: در شورای برنامه‌ریزی سال جاری از سرجمع اعتبارات مبلغی برای ساماندهی دریاچه گهر در نظر گرفته خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: