• سه شنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۴:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-3214-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آغاز ثبت‌نام مجوز ماهیگیری در دریاچه گهر


مسئول منطقه حفاظت شده اشترانکوه از آغاز ثبت‌نام برای مجوز ماهیگیری در دریاچه گهر خبر داد. 

احمد گودرزی در گفت‎وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: طبق تعرفه دفتر حیات وحش سازمان محیط زیست، در فصل صید ماهی امسال کسانی که قصد ماهیگیری دارند ابتدا باید جهت ثبت نام اقدام به گرفتن کد رهگیری کنند.

وی با بیان اینکه این افراد در فصل مجاز با همراه داشتن کد رهگیری و اخذ مجوزهای قانونی جهت صدور پروانه می‎توانند در دریاچه گهر اقدام کنند، افزود: افراد جهت پیگیری‎های بیشتر می‎توانند به آدرس سامانه شکار و صید سازمان محیط زیست کشور WWW.eservice.doe.ir مراجعه کنند.

گودرزی گفت: ماهیگیران 15 خرداد به بعد و همزمان با بازشدن دریاچه گهر و با در دست داشتن کد رهگیری و کارت شناسایی می‎توانند اقدام به گرفتن پروانه صید ماهی قزل‎آلا کنند در غیر این صورت به شدت با آنان برخورد می‏شود.

مسئول منطقه حفاظت شده اشترانکوه بیان کرد: ماهیگیران می‎توانند به ازای هر پروانه پنج قطعه ماهی صید کنند.

وی خاطرنشان کرد: منطقه حفاظت شده اشترانکوه یکی از مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست است و در اجرای قانون شکار و صید و قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست که موضوع حفاظت از زیستگاه‌‎ها و مناطق طبیعی را جزو وظایف اصلی سازمان حفاظت محیط زیست می‎داند از سال 1349با وسعتی بیش از 106 هزار هکتار مورد حفاظت و حمایت این اداره کل قرار گرفته است.

گودرزی تصریح کرد: این منطقه در حوزه استحفاظی شهرستان‎های دورود، ازنا و الیگودرز واقع شده و دریاچه گهر نیز در داخل آن قرار دارد که همواره تلاش می‎شود در راستای اهداف سازمان حفاظت محیط زیست از اکوسیستم این منطقه به خوبی حفاظت و حراست شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: