• دوشنبه ۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 973-1088-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار لرستان:
اعتبارات ملی برای ورزش حرفه‌ای و قهرمانی استان جذب شود

استاندار لرستان گفت: اعتبارات ملی برای ورزش‌های حرفه‌ای و قهرمانی استان جذب شود.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، سید موسی خادمی در شورای ورزش استان‌‌ اظهار کرد: استان در حوزه ورزش استعدادهای خوبی به دلیل ژنتیک، نوع زندگی، آب و هوا و ... دارد اما امکانات و تجهیزات لازم برای بالفعل کردن این استعدادها کم است.

وی بیان کرد: علی رغم اینکه اعتبارات خوبی در دولت تدبیر و امید به ورزش استان اختصاص یافته اما زیرساخت‌های ورزشی لرستان قابل قبول نیست.

استاندار تصریح کرد: در بسیاری از استان‌ها بخش خصوصی به هیئت‌های ورزشی کمک می‌کند در حالی‌که در لرستان این چنین نیست.

خادمی ادامه داد: باید مسئولین استان پیگیری کنند تا اعتبارات ملی برای ورزش‌های حرفه‌ای و قهرمانی استان جذب شود و بخشی از مشکلات مالی ورزش لرستان رفع شود.

استاندار لرستان اضافه کرد: سال گذشته بخشی از اعتبارات ارزش افزوده به ورزش استان اختصاص یافت و بخش ملی نیز همین تخصیص‌ را دارد که باید مسئولین ورزش و جوانان لرستان پیگیری کنند تا این اعتبارات اختصاص یابد.

وی با اشاره به فصل پنج بودجه جاری تربیت بدنی، افزود: ورزش و جوانان می‌تواند از سالن‌های ورزشی و امکانات مشترک دولتی برای تامین هزینه‌های مالی هیئت‌های ورزشی استان استفاده کند.

خادمی با بیان اینکه یک درصد اعتبارات هر دستگاه اجرایی می‌تواند در حوزه ورزش هزینه شود، یادآور شد: این امکان برای ورزش‌های قهرمانی و حرفه‌ای وجود ندارد و بخش اعظمی از آن به ورزش همگانی اختصاص دارد.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه در بحث ورزش همگانی باید تلاش و‌کمک بیشتری کرد، خاطرنشان کرد: از اعزام ورزشکاران استان به بازی‌های آسیایی جاکارتا حمایت می‌شود و از مدال‌آورندگان تقدیر خواهد شد.

وی با اشاره به زمین‌های ورزشی روستایی استان گفت: این موضوع جزو اولویت‌های ورزشی ماست و سعی می‌کنیم آنها را به بهره‌برداری برسانیم تا جامعه روستایی از امکانات ورزشی بهره‌مند شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: