• چهارشنبه ۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۳۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-1887-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

یک دکترای جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری:

ورود گردشگران خارجی به عنوان مؤلفه‌ توریسم در لرستان تقویت شود


یک دکترای جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری گفت: ورود گردشگران خارجی به عنوان یکی از مؤلفه‌های مهم مقوله توریسم، در استان تقویت شود.

سلیمان میرزا پوررشنو در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: تعداد مراکز آموزشی فعال در زمینه برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت صنایع‌دستی یکی از مؤلفه‌های لازم و دارای اهمیت در رابطه با گردشگری است.

وی ادامه داد: طبق آمار رسمی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری در سال 95، بیشترین مراکز آموزشی در این رابطه در استان اصفهان به تعداد 16 مرکز وجود داشته است.

پوررشنو ادامه داد: استان کرمانشاه و کرمان نیز با دارا بودن به ترتیب 14 و 11 مرکز در این رتبه‌بندی در مرتبه دوم و سوم قرار دارند.

این کارشناس اضافه کرد: همچنین ورود گردشگران خارجی از مؤلفه‌های مهم مقوله توریسم است و انتخاب یک شهر به عنوان مقصد اصلی گردشگری توسط گردشگران حائز اهمیت بوده و البته وجود فرودگاه بین‌المللی از عوامل تأثیرگذار در این رابطه است.

این دکترای جرافیا و برنامه‌ریزی شهری یادآور شد: از بین استان‌های اصفهان، خراسان رضوی، کرمانشاه، گیلان، لرستان، کرمان و همدان در سال 95، بیشترین ورودی گردشگر به فرودگاه‌های مشهد با 529 هزار و 331 نفر و پس از آن شهر اصفهان با 43 هزار و 453 نفر است.

وی افزود: برای توسعه گردشگری لرستان باید فرودگاه استان را توسعه داد و زیرساخت‌های اصلی گردشگری را تقویت کرد.

پوررشنو یادآور شد: تبلیغ ظرفیت‌های گردشگری استان در سطح بین‌المللی و ثبت جهانی آنها نیز به ورود گردشگران خارجی به استان کمک می‌کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: