• یکشنبه ۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۷
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 973-488-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پیشکسوت کشتی فرنگی:

زمان ما کشتی و کسب مدال سخت‌تر بود/ فنون کمتر اجرا می‌شود


پیشکسوت کشتی فرنگی معتقد است زمان قدیم کسب مدال و کشتی گرفتن نسبت به الان سخت‌تر بوده است.

ناصر خلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، خاطرنشان کرد: 14 سال جزو مدال‌آوران کشور بودم که هشت دوره قهرمان و شش دوره هم دوم و سوم شدم که این عناوین در سه وزن 74، 82 و 90 کیلوگرم به دست آمد.

وی با بیان اینکه در بازی‌های آسیایی ژاپن، تهران و هندوستان و تورنمنت‌های زیادی حضور داشته‌ام، اضافه کرد: در مسابقات جهانی سوئد چهارم شدم و هنوز هم از اینکه در آن رقابت‌ها مدال نگرفتم ناراحت هستم.

خلیلی درباره اینکه کشتی الان با زمان قدیم چه تفاوتی کرده است، گفت: برای جذاب شدن قوانین تغییر می‌کند و زمان ما به مراتب مدال گرفتن سخت‌تر بود، چون قوانین به گونه‌ای بود که باید فن اجرا می‌کردیم اما الان شانس بیشتر از تلاش اهمیت دارد و اگر کشتی‌گیران 60 درصد فعالیت زمان ما را داشته باشند شانس کسب مدال جهانی و المپیک وجود دارد.

این پیشکسوت کشتی اضافه کرد: وقت کشتی الان کم شده و فنون کمتر اجرا می‌شود و به نظرم الان مدال گرفتن راحت‌تر است شاید اگر کشتی‌گیران هم‌دوره‌ای ما الان هم کشتی بگیرند، شانس کسب مدال داشته باشند!

وی خاطرنشان کرد: یک زمانی دو وقت پنج دقیقه‌ای کشتی می‌گرفتیم اما الان وقت کشتی کم و قوانین هم به‌گونه‌ای تنظیم شده که تعداد کشتی‌ها کم شود، در یک دوره برای انتخابی تیم ملی هشت کشتی پشت سر هم گرفتم و همان زمان به رقابت‌های آسیایی هندوستان اعزام شدم و مدال گرفتم.

این دکترای فیزیولوژی ورزشی در ادامه گفت: با توجه به پتانسیل و استعدادی که داشتم، می‌توانستم مدال المپیک کسب کنم اما شرایط آن موقع به لحاظ اقتصادی و موقعیت اجتماعی سخت‌تر بود و چون در کنار ورزش، درس را هم ادامه می‌دادم شاید نمی‌توانستم با یک دست دو هندوانه بردارم و این حسرت را همیشه دارم.

خلیلی با بیان اینکه مدرس فدراسیون کشتی هستم، اضافه کرد: برای اینکه آمادگی لازم را برای اجرای فنون در کلاس‌ها داشته باشم، هر از گاهی کشتی می‌گیرم و هنوز هم به‌روی تشک می‌روم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: