• پنجشنبه ۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-485-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فتح خرمشهر؛ تجلی مقاومت در برابر استکبار

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: فتح خرمشهر تجلی مقاومت در برابر استکبار و ظلم بود.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حبیب‌الله توکلی در مراسم گرامی‌داشت سالروز آزادسازی خرمشهر به نقش‌آفرینی مردم و نیروهای مسلح در فتح خرمشهر اشاره کرد و افزود: خرداد یاد‌آور حماسه‌سازی لرستان در دوران دفاع مقدس است و فتح خرمشهر تجلی مقاومت در برابر استکبار و ظلم بود.

وی با اشاره به نقش‌آفرینی نیروهای مردمی وارتش در آزادسازی خرمشهر نیز بیان کرد: گردان‌های لرستان در تیپ المهدی شیراز با فداکاری از کیان ایران دفاع کردند.

توکلی به نقش امام خمینی(ره) به عنوان فرماندهی کل قوا در عملیات بیت‌المقدس اشاره کرد و ادامه داد: دستاوردهای این عملیات مقدس در سطح جهانی بازتاب داشت وعلی‌رغم تحریم و محدویت‌های آن زمان با فرماندهی متعهد و متدین امام امت خرمشهر آزاد شد.

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان به یکم خرداد سالروز شهادت سرلشکر بروجردی اشاره کرد و گفت: سردار بروجردی از فرزندان لرستان مورد اعتماد شورای انقلاب بود و در اوایل انقلاب با حکم شهید بهشتی حفاظت از امام خمینی(ره)، مسئولیت زندان اوین، فرماندهی سپاه در شمال غرب کشور را برعهده داشت و با خدمات شایسته به مردم عزیز کردستان خود را در ذهن مردم به مسیح کردستان مطرح کرد.

وی افزود: شهید بروجردی در شرایط سخت مبارزه با ضد انقلاب خدمات‌رسانی به مردم را در اولویت قرار داد.

توکلی با اشاره به سالروز عملیات حاج عمران، عنوان کرد: لرستان با تیپ ۵۷ با تمام توان در مقابل پیشروی دشمن ایستاد و بخش قابل توجهی از ارتفاعات پیرانشهر را از دشمن پس گرفت.

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در ادامه به تقدیم ۳۰۰ شهید از تیپ ۵۷ در عملیات حاج عمران اشاره کرد و یاد و خاطره شهدای عملیات حاج عمران را گرامی داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به خدمات کمیته امام به عنوان شاهکار امام و میراث گرانقدر انقلاب اشاره کرد و گفت: کار خدمت‌رسانی به مستضعفان توسط کمیته امداد با رضایت‌مندی مردم انجام می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: