• چهارشنبه ۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۳۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-586-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

یک مدرس دانشگاه:
امنیت سرمایه‎گذاران با نگاه مثبت دولت و مردم ایجاد می‎شود

یک مدرس دانشگاه گفت: امنیت سرمایه ‎ گذاران با نگاه مثبت دولت و مردم ایجاد می ‎ شود.

غلامرضا مصدق در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: مردم لرستان به دلایل متعدد نگاه مثبتی به سرمایه، سرمایه‌گذار، ثروت، تولید ثروت، سودجویی و این مقولات ندارند؛ به عنوان مثال سودجویی که موتور محرک هر کسب و کار است، به نظر بسیاری از ما خصیصه‌های منفی است.

وی ادامه داد: این نگاه منفی به سرمایه‌دار و سرمایه‌گذار که تبلور عینی آن بخش خصوصی است، از کودکی به تدریج در ما شکل می‌گیرد به طوری که زمانی که در محیط‌های زندگی با پالس‌های منفی نسبت به ثروت و ثروت‌مند، سرمایه و سرمایه‌گذار مواجه‌ایم و بدون اینکه متوجه باشیم این ضدیت با ثروت و ثروت‌مند بخشی جدایی‌ناپذیر از شخصیت ما می‌شود.

مصدق عنوان کرد: بسیاری از ثروتمندان، سرمایه‌گذارانی هستند که با کارآفرینی، خلاقیت و سخت‌کوشی و احیاناً ارثیه به سرمایه و ثروت رسیده‌اند در حالیکه ما نظر خوبی در جامعه نسبت به ثروت آنان نداریم!

این کارشناس ارشد مدیریت صنعتی یادآور شد: سرمایه‌گذار برای دلگرمی به همان اندازه که به امنیت فیزیکی نیازمند است، شاید بیش از آن به امنیت روحی-روانی نیاز دارد که این امنیت جز با نگاه مثبت دولت و مردم برای کسب مشروعیت اجتماعی این قشر ممکن نیست.

وی گفت: به هر میزان که فضای کسب و کار بهبود یابد به همان نسبت فضا برای سرمایه‌گذاری فراهم می‌شود و بهبود فضای کسب و کار شعاری بی‌سروته نیست بلکه روشی استاندارد و جهانی برای ایجاد فضای مناسب برای کسب و کار است.

مصدق افزود: اگر فضای کسب و کار در استان بهبود یابد با توجه به ظرفیت‌های مختلف استان، امکان حضور سرمایه‌گذاران در این استان وجود دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: