• سه شنبه ۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-587-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد:

احیای انجمن اهل‌قلم لرستان/ ارائه‌ی خدمات مشاوره‌ای به سازمان‌های علمی

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان از احیاء و راه‌اندازی انجمن اهل‌قلم استان پس‌ از یک تعطیلی طولانی‌مدت در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، شیرزاد بسطامی در جمع خبرنگاران گفت: این انجمن درگذشته با نام اهل‌قلم در مرکز استان فعال بود که بنا بر دلایل نامعلوم سیاسی از فعالیت آن جلوگیری شد.

وی افزود: در راستای سیاست‌های حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنا بر درخواست‌های متعدد فعالان این حوزه، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان نسبت به احیاء و راه‌اندازی مجدد این انجمن با عنوان انجمن قلم اقدام کرده و پس از برگزاری جلسات مقدماتی با هیئت مؤسس و تدوین اساسنامه، مقرر شد با تشکیل مجمع عمومی و برگزاری انتخابات، فعالیت خود را مجدداً از سر بگیرد.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان تصریح کرد: بر همین اساس، انجمن قلم با اهداف هم‌کناری «اصحاب قلم لرستان»، در جهت هم‌دلی و هم‌اندیشی بیشتر، ایجاد زمینه‌ مناسب برای احراز نقش فعال‌تر در جامعه، و حضور مثبت‌تر آنان در روند رشد و پویایی فرهنگی استان، دفاع از آزادیِ بیان و اندیشه در آفرینش، تولید و انتشار آثار ادبی، هنری و فکری، در محدوده‌ی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، تلاش برای رونق‌بخشی، اعتلا و غنای هرچه بیشتر آثار ادبی، هنری و پژوهشی از طریق تبادل تجارب و نظریات اعضا، برقراری ارتباط با مراکز هنری و فرهنگی داخلی و خارجی، برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت آزاد فرهنگی- هنری و انتشار جزوه‌ها و کتاب‌های آموزشی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

بسطامی اضافه کرد: این انجمن با اخذ مجوز لازم از مراجع ذی‌‌صلاح، اقدام به معرفی چهره راستین ادبیات، هنر و آفرینش‌های فکری، به جامعه‌ی فرهنگی، دفاع از حقوق مادی و معنوی «اصحاب قلم لرستان»، ترویج، توسعه و تعمیق فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی، برگزاری یادواره‌، جشنواره‌، گردهمایی‌، کارگاه‌‌های آموزشی و ... و ارائه‌ی خدمات فکری و مشاوره‌ای به مؤسسات و سازمان‌های علمی و فرهنگی، هنری از دیگر فعالیت‌های این انجمن پس از راه‌اندازی مجدد است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: