• چهارشنبه ۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-487-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فعالیت 7000 بافنده گلیم و ماشته در لرستان

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی لرستان از فعالیت 7000 بافنده گلیم و ماشته در استان خبر داد.

افشین باباحسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: مهم‌ترین شغل‌های مرتبط با صنایع دستی در استان دست‌بافته‌ها هستند.

وی با بیان اینکه در جوامع عشایر دست‌بافته‌ها به وفور یافت می‌شوند و افراد زیادی در این زمینه فعال هستند، افزود: در رشته‌های بافندگی مانند ماشته‌بافی و گلیم‌بافی فرد می‌تواند با یاد گرفتن تکنیک‌های اولیه بافت و فراهم کردن مواد اولیه درآمدزایی داشته باشد.

باباحسینی تصریح کرد: البته در مورد قالی‌بافی مقداری سخت است چراکه مهارت خاص خود را می‌طلبد اما به طور کلی بافندگی شغل سختی نیست و می‌توان با فعالیت در این زمینه درآمدزایی بالایی داشت.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی لرستان گفت: در بحث تولید مهم‌ترین مسئله بازاریابی محصولات است و در ابتدا صنعتگر باید بداند بازار هدف به چه رنگ و طرحی رغبت دارد تا بدون هدف و اطلاع کاری انجام ندهد که متقاضی نداشته باشد.

وی با بیان اینکه اکثر صنعتگران در فروش و بازاریابی محصول خود با مشکل روبرو هستند، افزود: در این رابطه باید بررسی بیشتری انجام شود و این موضوع تنها با حمایت مسئولین قابل حل است.

باباحسینی اظهار کرد: سالیانه در استان 50 هزار مترمربع گلیم و ماشته بافته می‌شود. همچنین 5000 گلیم‌باف و 2000 بافنده ماشته در استان فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: