• چهارشنبه ۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-184-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نایب رئیس کانون سنگ ایران:

احیاء واحدهای صنعتی نیازمند همکاری بانک‌هاست

نایب رئیس کانون سنگ ایران گفت: احیاء واحدهای صنعتی نیازمند همکاری بانک‌هاست.

محسن غیاثوند در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: نظام بانکی در کشور ایران به عنوان بخش تعیین کننده غالب در اقتصاد متأسفانه دچار مشکلاتی شده این در حالیست که بانک‌ها می‌توانستند نقطه قوت اقتصاد باشند.

وی ادامه داد: اگرچه عموماً در سمینارها و همایش‌ها و همچنین صحبت‌هایی که از سوی تولیدکنندگان مطرح می‌شود، به مشکلات سطحی از جمله نرخ سود بالا و عدم پرداخت تسهیلات از سوی بانک‌ها به عنوان مهم‌ترین مشکلات بانکی یاد می‌شود اما واقعیت آن بوده که مشکلات بانکی در کشور ما خیلی بالاتر و بیشتر از این مسائل است.

غیاثوند افزود: متأسفانه بانک‌های ایران نه تنها نتوانسته که در سرپا نگه داشتن واحدهای صنعتی اقدام کنند بلکه مشکلاتی هم برای آنها به وجود آورده‎اند.

نایب رئیس کانون سنگ ایران عنوان کرد: برای کمک به تولید باید از سوی بانک‌ها در سیاست‌های کلان کمک به چرخه تولید مدنظر قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: وقتی بیش از 90 درصد بنگاه‌های اقتصادی کشور ما دچار مشکلاتی ازجمله چک برگشتی و بدهی معوق هستند و در قانون مصوب شده مجلس نیز این قید وجود دارد که بانک‌ها نمی‌توانند به بنگاه‌های دارای چک برگشتی و بدهی تسهیلات ارائه بدهند، بانک‎ها نیز از کمک به این واحدها خودداری می‎کنند.

غیاثوند یادآور شد: برای احیا واحدهای تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی کشور به کمک و همراهی بانک‌ها نیاز داریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: