• دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-9686-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

یک مدرس دانشگاه مطرح کرد:
لزوم ایجاد کمیته راهبردی توسعه گردشگری

یک مدرس دانشگاه علمی کاربردی لرستان گفت: ایجاد کمیته راهبردی توسعه گردشگری برای رونق صنعت توریسم در استان ضروری است.

امین روشن‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: با توجه به محرومیت استان و درصد بالای بیکاری جوانان این منطقه، لازم است با استفاده از تمامی امکانات و قابلیت‌ها درجهت رفع محرومیت، ایجاد اشتغال و کسب درآمد از راه‌های مختلف اقدام شود.

وی ادامه داد: آمارهای اشتغال و بیکاری طی سال‌های گذشته نشان می‌دهد لرستان از لحاظ توسعه‌یافتگی نسبت به دیگر استان‌ها در وضعیت بدتری قرار دارد.

این مدرس دانشگاه علمی کاربردی لرستان افزود: براساس یافته‌های نتایج ملی محیط کسب و کار ایران در تابستان 1396، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان و لرستان به ترتیب دارای بدترین وضعیت محیط کسب و کار نسبت به سایر استان‌ها در کشور ارزیابی شده‌اند.

وی یادآور شد: لذا برای کاهش نرخ بیکاری و افزایش رشد اقتصادی در استان لازم است که برنامه‌ریزان، سیاست‌گذاران و مسئولین ارشد استانی و کشوری در این زمینه گام‌های جدی و عملی بردارند.

روشن‌پور خاطرنشان کرد: در این راستا برنامه‌ریزی برای گسترش صنعت گردشگری به عنوان صنعتی فرابخشی که با حوزه‌های مختلف دیگر در ارتباط است، می‌تواند به عنوان یکی از ابزارهای اصلی توسعه در لرستان مورد توجه قرار گیرد.

این مدرس دانشگاه علمی کاربردی لرستان عنوان کرد: ایجاد کمیته راهبردی توسعه گردشگری استان، تشویق بخش خصوصی به سرمایه‌گذاری در ایجاد مراکز اقامتی و دادن تسهیلات لازم در این خصوص، حضور فعال در بازاریابی و تبلیغات مؤثر برای جذب گردشگر، سهیم کردن جامعه بومی و محلی در برنامه‌های گردشگری و تجهیز مسیرهای جهانگردی استان و... در راستای توسعه و جذب گردشگر در استان می‌تواند مؤثر باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: