• چهارشنبه ۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-5487-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

یک کارشناس ارشد مدیریت کارآفرینی مطرح کرد:

ترویج کارآفرینی در دانشگاه‎ها/ تقویت خلاقیت و ایجاد انگیزش بین دانشجویان


یک کارشناس ارشد مدیریت کارآفرینی گفت: برگزاری دوره‌های شناخت و آموزش کارآفرینی برای تمام اساتید جهت ترویج کارآفرینی در دانشگاه‎ها ضرورت دارد.

علیرضا دریکوند در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، درباره زمینه‌های کارآفرینی در دانشگاه‌ها، اظهار کرد: در ترویج کارآفرینی دو هدف اساسی از جمله تقویت خلاقیت، نوآوری، ایجاد انگیزش بین دانشجویان و فارغ‌‌التحصیلان که منجر به ایجاد کارآفرینی جدید شود، هدایت و تشویق کارآفرینان به سوی کسب مهارت‌های لازم مطرح است.

وی ادامه داد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی، کلاس‌های آموزشی، تأسیس کتابخانه مراکز کارآفرینی، آموزش مربیان و اساتید، تهیه طرح درس آموزش کارآفرینی، آموزش کار تیمی و تهیه طرح‌های درسی ازجمله زمینه‌های آموزشی ترویج فرهنگ کارآفرینی است.

دریکوند خاطرنشان کرد: ترجمه و تألیف کتب مربوط به کارآفرینی و مفاهیم آن، ارائه طرح‌های پژوهشی در رابطه با کارآفرینی و موضوعات و مفاهیم مربوط به آن در اکثر دانشگاه‌ها نیز از زمینه‌های پژوهشی گسترش فرهنگ کارآفرینی به شمار می‌رود.

این مدرس دانشگاه علمی کاربردی لرستان خاطرنشان کرد: همچنین تأکید بر تعریف و ارائه دروس متناسب با رشته شغلی نیاز فعلی و آینده و... نیز برای ترویج کارآفرینی در دانشگاه‎ها مهم است.

وی افزود: برگزاری دوره‌های شناخت و آموزش کارآفرینی برای تمام اساتید و دروس تئوری و شغل آن، دوره‌های بازدید از محل کار و شغل برای دانشجویان، دعوت از کارآفرینان موفق، تقویت کمی و کیفی دفاتر کارآفرینی مستقر در دانشگاه‌ها به ترویج فرهنگ کارآفرینی در بین دانشجویان کمک می‌کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: