• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-9614-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرمانده انتظامی خبر داد:
کاهش ۱۹ درصدی سرقت در لرستان

فرمانده انتظامی از کاهش ۱۹ درصدی سرقت در لرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، سرار حاجی‌محمد مهدیان‌نسب در نشست خبری با اشاره به تمهیدات نیروی انتظامی در رابطه با برخورد با روزه‌خواری در ماه رمضان، گفت: حرمت ماه مبارک رمضان باید از سوی مردم نگه‌داشته شود و در این راستا نیز نیروی انتظامی اقدامات فرهنگی در این زمینه پیش‌بینی کرده است.

وی با اشاره به برگزاری برنامه‌های فرهنگی ازجمله جلسات انس با قرآن، تفسیر قرآن، تجوید قرآن و ... از سوی نیروی انتظامی لرستان در ایام ماه مبارک رمضان، عنوان کرد: برگزاری برنامه‌های آموزشی در مساجد از سوی افسران باتجربه نیروی انتظامی از دیگر اقدامات پیش‌بینی‌شده است.

مهدیان‌نسب با اشاره به انجام کار فرهنگی امربه‌معروف و نهی از منکر از سوی این نهاد و پیش‌بینی گشت‌های انتظامی به‌خصوص گشت‌های امنیت اخلاقی، بیان کرد: نیروی انتظامی استان با کسانی‌که تظاهر به روزه‌خواری کنند برخورد می‌کند.

فرمانده انتظامی لرستان با اشاره به مسافرانی که در ماه مبارک رمضان از لرستان تردد می‌کنند، گفت: در این راستا با هماهنگی پلیس اماکن عمومی و سازمان‌های متولی غذاخوری‌هایی در سطح شهرستان‌ها و جاده‌های استان از قبل پیش‌بینی‌شده تا مسافران از آن‌ها استفاده کنند.

وی تصریح کرد: گشت‌های حفاظت از منازل به‌صورت پوششی و انتظامی و تشدید اقدامات امنیتی، ترافیکی و انتظامی در شب‌های قدر از سوی نیروی انتظامی استان پیش بینی شده است.

مهدیان‌نسب با اشاره به ارتقای ساختار اداری و فیزیکی نیروی انتظامی طی سال‌جاری، گفت: طی امسال ساختار ۲۵ کلانتری و پاسگاه انتظامی لرستان ارتقا پیدا می‌کند.

فرمانده انتظامی لرستان با اشاره به احداث ۲۸ خانه‌سازمانی در مناطق محروم استان از سوی نیروی انتظامی، بیان کرد: از این تعداد ۱۰ واحد در شهرستان رومشکان، ۱۰ واحد در شهرستان چگنی و هشت واحد در شهرستان الیگودرز احداث می‌شوند.

وی با اشاره به عملکرد مطلوب نیروی انتظامی در ایام نوروز، تصریح کرد: با اقدامات صورت گرفته هیچ‌گونه سرقتی از مسافران نوروزی در استان نداشتیم و فضای استان به‌لحاظ امنیتی نیز بسیار مطلوب بود.

مهدیان‌نسب همچنین از اجرای چهار طرح عملیاتی پاک‌سازی نقاط آلوده در سطح استان طی امسال خبر داد و افزود: در لرستان ۵۰ نقطه آلوده وجود دارد که از این تعداد ۲۱ مورد مربوط به خرم‌آباد است.

فرمانده انتظامی لرستان با اشاره به کاهش ۱۹ درصدی سرقت در لرستان طی دو ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، اظهار کرد: همچنین ۹۶ درصد سرقت‌های صورت گرفته در استان کشف‌شده و درزمینهٔ کشف سرقت‌ها در استان نیز ۱۸ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته‌ایم.

وی با اشاره به انهدام ۲۸ باند سرقت و دستگیری ۸۹ سارق حرفه‌ای و سابقه‌دار در استان طی امسال، گفت: در این مدت ۵۲۰ عملیات مبارزه با قاچاق کالا در استان اجراشده و درزمینهٔ کشف کالای قاچاق ۱۰ درصد افزایش داشته‌ایم و ارزش ریالی کالای قاچاق کشف‌شده در استان ۱۲ میلیارد تومان بوده است.

مهدیان‌نسب از اجرای ۱۸ عملیات استانی و فرا استانی کشف مواد مخدر در استان خبر داد و افزود: طی دو ماه نخست امسال ۷۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف ‌شده است.

فرمانده انتظامی لرستان با اشاره به انهدام یازده باند مواد مخدر و دستگیری 3500 قاچاقچی و توزیع‌کننده مواد مخدر در استان طی این مدت، عنوان کرد: همچنین ۳۴ هزار و ۱۶۰ عدد قرص روان‌گردان نیز کشف ‌شده است.

وی با اشاره به کاهش ۱۰ درصدی تصادفات فوتی در استان طی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، اظهار کرد: نزاع و درگیری در استان در این مدت ۱۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش‌یافته و در این حوزه اساان لرستان در رده ۲۵ ام کشور قرار دارد.

مهدیان‌نسب همچنین از کنترل ۹۲۰ سایت مجرمانه در استان خبر داد و گفت: در این زمینه ۹۲ پرونده تشکیل‌شده که از این تعداد ۵۲ فقره کشف ‌شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: