• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-7786-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‎های کشور:

دانشگاه‎ها با روحیه انقلابی در تمدن‌سازی انقلاب اسلامی گام بردارند

معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‎های کشور گفت: دانشگاه‎ها با قدرت و روحیه انقلابی در تمدن‌سازی انقلاب اسلامی گام بردارند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حجت‎الاسلام علی تقوی در آیین تکریم و معارفه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان بیان کرد: علیرغم همه مشکلاتی که کشور با آن مواجه بوده از جمله محاصره اقتصادی، جنگ تحمیلی و ... دانشگاه‎های ما ذره‎ای از رشد علمی عقب نشینی نکرده‌اند.

وی با بیان اینکه دانشگاه سیستان و بلوچستان که زمانی هیچ نشانی نداشت هم اکنون چون نگینی در دل کویر می‎درخشد، افزود: این دانشگاه بیش از 500 عضو هیات علمی دارد و دانشگاهی بسیار قوی و جاندار است؛ شهرستان زابل که شهرنقطه صفر مرزی است و زمانی ناامن ترین نقطه کشور بوده امروز با 500 هیات علمی می‎درخشد و این‎ها از افتخارات نظام است.

تقوی با اشاره به اینکه رشد علمی و کسب رتبه‎های جهانی علمی علیرغم ایجاد همه مشکلات از سوی  دشمن از جمله افتخارات نظام بوده و نشان از ایمان، اعتماد و اعتقاد راسخی است که به هدف داریم و در راه این هدف تلاش می‌کنیم، تصریح کرد: امید به دشمن بن‌بست ماست، اگر روزی فکر کنید که دشمنان باید به ما علم، تکنولوژی، آرامش و امنیت دهند آنجا نقطه بن‌بست ماست.

 معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‎های کشور بیان کرد: در این تفاهم‌نامه‎های بین‌المللی تجربه و تکرار شد که دشمن به دنبال چیست و دنبال چه هدفی است، آنها جمهوری اسلامی را نمی‌خواهند؛ انرژی هسته‌ای، موشک و عدم حضور در منطقه بهانه است، یقین داشته باشید که اگر به دنبال این توافق‌نامه‌ها برویم روز به روز ضعیف‌تر خواهیم شد و اعتماد به خودمان کمتر خواهد شد.

وی اضافه کرد: اگر به نیروهای دانشگاهی خود بیشتر اعتماد کنیم روزبه روز کشور ما پیشرفته‌تر و متعالی‌تر خواهد شد و این امیدی است که مقام معظم رهبری به ما دادند.

معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‎های کشور گفت: مهم این است که بر محور خدا و دین و گرد توحید و اهل‌بیت(ع) باشیم؛ چنانچه در این محور حرکت کردیم پس نباید دنبال نزاع‎ها، تخریب و تضعیف همدیگر باشیم چرا که با این نزاع‎ها قدرت و اقتدارمان از بین می‎رود.

وی با بیان اینکه به جای مچ‌گیری و تضعیف همدیگر از یکدیگر دستگیری کنیم و با وحدت و همدلی مسیر را جلو ببریم، تاکید کرد: یقینا رشد و تعالی بیش از این در انتظار ماست چرا که این توان و قدرت را داریم و وعده قطعی خداوند است مگر اینکه به این وعده‌های قطعی خداوند ایمان نداشته باشیم.

تقوی با اشاره به اینکه در جنگ تحمیلی و پیچ خم‎ها و گردنه‎هایی که عبور کردیم بن بست‎های زیادی داشتیم اما به فضل خداوند از این موانع عبور کردیم و امروز مقتدرتر از هر زمانی هستیم، اضافه کرد: امروز قدرت منطقه‎ای داریم زمانی که بیش از نیمی از خاک عراق و سوریه دست داعش افتاد خیلی‎ها گفتند باید با داعش توافق و مذاکره کرد و نمی‎شود با آنها جنگید.

وی گفت: جوانان مدافع حرم و جوانان انقلابی سوریه و عراق با چند فتوای مراجع بزرگ همه را نابود کردند و چیز دیگری به نام داعش در صحنه چغرافیایی وجود ندارد و این قدرت ما نیست بلکه قدرت خداوند و وعده‌های الهی است که محقق می‎شود.

معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‎های کشور با بیان اینکه مردم یمن به رغم همه محرومیت‎ها و محدودیت‎ها چهار سال است که با نیروهای انقلابی خود مقاومت می‎کنند و این نشان از وعده‎های الهی است، تصریح کرد: باید با اعتماد و اعتقاد به این وعده‎های الهی و اعتماد و نیازی که جامعه به دانشگاه‌ها دارد، با قدرت و روحیه انقلابی در تمدن سازی انقلاب اسلامی گام بردارندچرا که این مهم جزو وعده‎های خداوند است.

وی با بیان اینکه رشد و بالندگی در دانشگاه‎های کشور افتخار ماست هر چند دشمن در تلاش است که یاس و ناامیدی را تزریق و ما را از درون سست کند، بیان کرد: یکی از توطئه‌های دشمنان این است که از طریق رسانه شخصیت‌های مذهبی، انقلابی و زحمتکش ما را تضعیف کنند. امیدواریم به وظیفه ای که داریم عمل کنیم چرا که شهدا از ما توقع دارند و نگاهشان به ماست در شرایطی که دشمن به دنبال تخریب است.

این مسئول اضافه کرد: جمعیت معترض در اعتراضات سال گذشته کمتر از 200هزار نفر بود و رسانه‌های غربی پوشش خبری دادند اما نیروهای مردمی در دفاع از نظام  و حمایت از امام راحل، مقام رهبری و شهدا میلیون‎ها نفر بودند که آمدند اما رسانه‌های غربی پوشش خبری ندادند، درست است در کشور مشکلاتی وجود دارد اما با همدلی و وحدت خواهیم توانست به آنها فائق آییم.

وی اظهار کرد: اگر بخواهیم موفق باشیم باید لحظه‌ای از هدف غافل نشویم، یقیناً دانشگاه‌های ما در انقلابی که اتفاق افتاد هدف بسیار والایی داشتند و آن قله تمدن نوین اسلامی است که مقام معظم رهبری برای ما ترسیم کردند، این شعار کمی نیست و رسیدن به این این‌چنین تمدنی تلاش، مجاهدت، پشتکار، دلسوزی و خون دل خوردن می‌خواهد.

تقوی با تاکید براینکه برای رسیدن به این هدف، رشد و ارتقاء، قریب به 300 هزار جوان جان خود را نثار انقلاب کردند تا رشد و تعالی پیدا کنیم واز دشمنان نترسیم و در مقابل آنها کوتاه نیاییم، تصریح کرد: در جنگ تحمیلی جوانان ما با چند تفنگ برنو و کلاشینکف رفتند و خرمشهر را آزاد کردند، آن زمان امام فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد چون پشتوانه این نظام خدا و قدرت الهی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: