• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-8514-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس پلیس پیشگیری ناجا:
منشأ اقتدار پلیس، سرمایه اجتماعی آن است

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان این‌که منشأ اقتدار پلیس سرمایه اجتماعی آن است ارائه خدمات الکترونیکی به مردم را یکی از مهم‌ترین اهداف سازمان عنوان کرد و گفت: نیروی انتظامی به دنبال حذف فیزیکی مأموریت‌ها است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، سردار محمد شرفی در بیست و چهارمین همایش عمومی فرماندهان و مدیران انتظامی استان با اشاره به اینکه کنترل ناآرامی‌های سال گذشته یکی از مأموریت‌های حجمی بود که پلیس استان آن را باتدبیر انجام داد، بیان کرد: روحیه اغناگری و قدرت خویشتن‌داری، تکریم ارباب‌رجوع و در عین حال اعمال قانون باعث کنترل این اوضاع شد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا یکی از ویژگی‌های بارز این استان را در کنار هم بودن مسئولان و مردم دانست و افزود: این مهم  نشان از اعتقادات مردم استان است.

شرفی با بیان اینکه لرستان ازنظر شاخص‌های عملکردی نسبت به سایر استان‌های کشور از وضعیت مطلوبی برخوردار است، ادامه داد: اگر در کل کشور برای  100 نفر، هزار پرونده تشکیل می‌شود در لرستان برای 100 نفر، 500 پرونده تشکیل می‌شود که این نشان از نرخ پایین و 50 درصدی جرائم در استان دارد.

این مقام ارشد ناجا با اعلام کاهش 8 درصدی انواع سرقت‌ها و  43 درصدي سرقت مسلحانه در لرستان گفت: سرقت مغازه نيز  18 درصد کاهش داشته  است.

وی با اشاره به كاهش 100 درصدي تجاوز به عنف و سرقت طلافروشی در استان افزود: برابر شاخص‌ها هر جا كه آسیب‌های اجتماعی کم باشد، نرخ امنیت عمومی بالا خواهد بود.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه پلیس لرستان نسبت به سال گذشته ارتقا داشته است گفت: ساختار، یکی از موانع مأموریتی در استان بود که فرماندهی انتظامی استان آن را به‌موقع شناسایی کرد، ضمن اینکه وضعیت ساختار استان نیز در کمیسیون ساختار ناجا در دست بررسی است.

شرفی منشأ اقتدار پلیس را، سرمایه اجتماعی آن دانست و گفت: اسلحه پلیس، منطق، قانون مداری و هوش پلیس است.

 وی با بيان اینکه موضوع برون‌سپاری در دستور کار نيروي انتظامي است، تصريح كرد: بسیاری از وظایف غیرضروری به بخش خصوصی واگذار شده است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا اظهار کرد: توسعه امنیت مردم پایه با راه‌اندازی 700 موسسه و 100 هزار نگهبان محله نیز اجرایی شده است ضمن اینکه به دنبال ارتقاء 50 درصدی این مهم هستيم.

شرفی ارائه خدمات الکترونیکی به مردم را یکی از مهم‌ترین اهداف سازمان دانست و گفت: ناجا به دنبال حذف فیزیکی مأموریت‌ها است .

وی در پایان با تأکید بر مراجعه 30 میلیون باري مردم در سال گذشته به کلانتری‌های کشور گفت: این امر رضایتمندی 89 درصدی مردم را در پی داشته است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: