• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-6185-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مردم پل‌دختر و معمولان در مجلس:

آمریکا با حمایت سعودی‌ها و صهیونیست‌ها از برجام خارج شد

نماینده مردم پل‌دختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا با حمایت مالی و منطقه‌ای سعودی‌ها و صهیونیست‌ها برای تحت‌فشار قرار دادن ایران از برجام خارج شد.

سید حمیدرضا کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، درباره خروج آمریکا از برجام اظهار کرد: یکی از موانع طرح توسعه مراکز هسته‌ای کشور برجام بود که یک سری تعهدات را پذیرفتیم ولی طرف مقابل بدعهدی کرد  و به تعهدات خود عمل نکرد.

وی تأکید کرد: قطعاً ضرورتی ندارد ما به آنچه آن‌ها اعتقادی ندارند پایبند باشیم و خودمان را محدود کنیم.

نماینده مردم پل‌دختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی  افزود: کارهای تحقیقاتی باید ادامه پیدا کند تا آمریکا متوجه شود ما در مقابل بدعهدی آن‌ها برنامه‌ای برای پروژه‎ تحقیقاتی و توسعه‌ای هسته‌ای داریم.

کاظمی تصریح کرد: در بحث خروج آمریکا از برجام قطعاً لابی‌گری صهیونیست‌ها تأثیر داشته و این کشور با حمایت مالی و منطقه‌ای سعودی‌ها و صهیونیست‌ها برای تحت‌فشار قرار دادن ایران این کار را انجام دادند.

وی بیان کرد: برجام تعهدی بین‌المللی بود که هردو طرف تعهداتی داشتند؛ با تصمیم هوشمندانه‌ای که مقام معظم رهبری گرفته‌اند ایران ضرری نمی‌کند.

کاظمی تأکید کرد: باید سریع‌تر وضعیت طرف‌های برجام را مشخص کنیم و چنانچه منافع ملت ایران در ماندن در برجام محقق می‌شود بمانیم و آن‌ها نیز منافع ملت ایران را تأمین کنند اما چنانچه خیر و منفعتی برای ملت ندارد ما هم خارج شویم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: