• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-5985-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری:

تزریق نظریات قرآنی، بینش جامعه را متعالی می‌کند

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ارائه نظریات قرآنی جامعه را از حیث بینش متعالی می‌کند، گفت: این کار تنظیم نگاه‌ها و سیاست‌گذاری‌های اجتماعی، فرهنگی و حتی بین‌المللی بر اساس قرآن را ممکن می‌کند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، آیت‌الله مبلغی در جمع مردم کوهدشت، اظهار کرد: منطق قرآنی هجرت، محدودیت، ایستایی، رکود، درجازدگی و بن‌بست را می‌شکند و مهاجرت انسان مؤمن را از بسته بودن به فراخی و انشراح انتقال می‌دهد و در این صورت انسان در صراط خداوند قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به ارتباط چهار واژه «ارض‌الله، وسیع بودن زمین، مهاجرت و استضعاف زدایی»، تصریح کرد: کارکرد مهاجرت این است که با بهره‌گیری از فرصت‌ها، تنگناهایی که موجب پیدایش استضعاف فکری، معلوماتی، بینشی، روحی، اقتصادی، فرهنگی و تعصبی می‌شود را از بین می‌برد.

آیت‌الله مبلغی به کارکردهای اجتماعی مهاجرت اشاره کرد و گفت: ازجمله کارکردهای مهاجرت و نقش اساسی و زیرساختی آن، ایجاد انسجام، الفت، وحدت و همزیستی در جامعه است.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری، تفرقه را از مصادیق استضعاف برشمرد و ادامه داد: پایه‌ها و ریشه اختلاف و تفرقه بین امت اسلام در ضعف فکری، فرهنگی و بینشی نهفته است.

وی با بیان اینکه امروز مهاجرت نسبت به گذشته آسان‌تر شده است، اضافه کرد: فقط حضور جسمی و فیزیکی ملاک نیست بلکه مهاجرت‌ها امروز باید یک‌نهاد تأثیرگذار اجتماعی و قرآنی، ارتباط‌دهنده انسان و خدا باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: