• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-8414-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار لرستان مطرح کرد: استفاده از ظرفیت زنان فرهیخته در توسعه پایدار/

جهت‌دهی تحقیقات علمی برای اجرای برنامه‌های حوزه بانوان

استاندار لرستان بر لزوم جهت‌دهی تحقیقات علمی برای اجرای برنامه‌های حوزه بانوان تأکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر سید موسی خادمی در اولین مجمع مشورتی بانوان اظهار کرد: وظیفه این مجمع ارائه نقطه نظرات مشورتی در خصوص مسائل بانوان در حوزه‌های مختلف است.

وی بیان کرد: یکی از وظایف اصلی این مجمع نهادسازی در حوزه بانوان و اظهارنظر بر اساس مستندات کاربردی در خصوص ارتقای سطح زندگی بانوان و خانواده‌ها با توجه به عملکرد دستگاه‌های استان در ارتباط با مباحث بانوان است.

خادمی توجه به صنعت گردشگری با توجه به مؤلفه‌های بومی، محلی و بکر در سطح استان جهت اشتغال‌زایی در حوزه‌های مختلف بانوان را از اولویت‌های مهم این حوزه عنوان کرد.

مدیر ارشد استان مقوله فرهنگ را به‌عنوان یک کلیت معنایی به‌عنوان نخ نامریی در حوزه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و اجتماعی برشمرد و گفت: زمینه‌سازی‌های فرهنگی در همه زیرساخت‌ها باعث تحول حوزه‌های مختلف بانوان می‌شود.

وی تصریح کرد: جهت‌دهی به تحقیقات علمی برای استفاده از نتایج راهبردی آنها در سیاست‌گذاری‌ها و پیگیری اجرای طرح‌ها و برنامه‌های حوزه بانوان و استفاده از ظرفیت زنان فرهیخته و نخبه برای توسعه پایدار از ضروریات تأسیس این مجمع است که لازمه آن ایجاد ایده و روشنگری است.

در ادامه جلسه لیلا سلاح‌ورزی، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری نیز مجمع مشورتی بانوان را شامل ۱۳ کمیته در زمینه‌های ورزشی، سلامت، حقوق، آسیب‌های اجتماعی، فرهنگی اجتماعی، آموزش‌وپرورش، گردشگری، سیاسی، کارآفرینی و اقتصاد، فرهیختگان و نخبگان و حقوق زنان عنوان کرد.

وی گفت: این مجمع مشورتی که اعضای آن هرکدام رئیس یکی از کمیته‌های مسائل مختلف در حوزه بانوان است هرکدام ۴۵ روز یک‌بار به ریاست استاندار جهت ارائه گزارش در حوزه بانوان برگزار می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: