• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-3287-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مسئول سازمان بسیج عشایری کشور خبر داد:

تشکیل هیئت اندیشه‌ورز عشایر/ آمادگی بسیج عشایری برای اعزام مبلّغ

مسئول سازمان بسیج عشایری کشور با اشاره به تشکیل هیئت اندیشه‌ورز در سازمان بسیج عشایری، گفت: این هیئت که با هدف بررسی مشکلات عشایری تشکیل شده، متشکل از نمایندگان تمام اقوام است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، نصرت‌الله سیف در اولین همایش تجلیل از عشایر استان با بیان اینکه همه باید تلاش کنند تا دام عشایر تقویت شود بر لزوم پاسخگویی مسئولان به خواسته‌های عشایر تاکید کرد و افزود: هیئت اندیشه‌ورز در سازمان بسیج عشایری تشکیل شده که در هر قوم یک نفر از عشایر مشکلات این قشر را بیان می‌کنند.

سیف افزود: خدماتی که در زمان نظام اسلامی به عشایر و روستاها به مردم شده قابل مقایسه با زمان پهلوی نیست، در رژیم پهلوی پزشکان ما خارجی بودند.

مسئول سازمان بسیج عشایری کشور ادامه داد: داعیه ما این است که همان‌طور که ۴۰ سال روی پای خودمان ایستاده‌ایم در ادامه نیز با قوت بیشتر استقلال خود را ادامه خواهیم داد.

وی با بیان اینکه شعار انقلاب اسلامی ایران مرگ بر آمریکا بود، افزود: شروع انقلاب ما هم موجب قطع دست آمریکا شد.

سیف انتظار عشایر از جهاد کشاورزی را توجه به دامپزشکی و تهیه دارو عنوان کرد و گفت: جمع کثیری از عشایر در زمینه تهیه دارو زجر می‌کشند.

مسئول سازمان بسیج عشایری کشور گفت: باید سخت‌گیری‌های محیط‌زیست نسبت به عشایر کمتر شود و دستگاه قضایی سهولت کار را برای دعاوی عشایر انجام دهد.

وی با بیان اینکه در ارتباط با آموزش‌وپرورش ما شاهد زحمات معلمان عشایری هستیم‌، اظهار کرد: در ارتباط با مدارس شبانه‌روزی باید تلاش بیشتری صورت گیرد، بعد از پایان مقطع اول و دوم زمینه تحصیل عشایر فراهم شود.

سیف خاطرنشان کرد: در مسئله امنیت از دستگاه قضایی استدعا داریم با سارقین گله‌ها به طور قاطع برخورد شود و انتظار از صداوسیما تهیه مستندات زندگی عشایر است.

مسئول سازمان بسیج عشایری کشور با اشاره به این‌که یکی از نگرانی‌های عشایر این است که فرزندان آن‌ها حاضر نیستند راه پدرانشان را ادامه دهند، اظهار کرد: در لرستان نباید نفر بیکار وجود داشته باشد، کما اینکه تمام قطب‌های اقتصادی را می‌توان در تمام شهرهای استان ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه هر جا کار عشایر مشکل داشت امور عشایری باید با تمام وجود تلاش کند، اضافه کرد: سازمان امور عشایر مدعی‌العموم عشایر است.

سیف با تاکید بر همکاری سازمان تبلیغات جهت اعزام مبلغ به مناطق عشایری، ادامه داد: شرایط حضور مبلغان در مناطق عشایر فراهم است.

مسئول سازمان بسیج عشایری کشور با تاکید بر توجه به بیمه عشایر در شورای عالی عشایر، افزود: جمعیت هلال‌احمر لرستان همان‌طور که در تمام جاها موفق بوده نسبت به عشایر هم با دلسوزی بیشتری اقدام کند.

وی تصریح کرد: در پای روضه‌ها می‌گفتند اگر خدایی ناکرده به قرآن کم‌لطفی شود آن قرآن در قیامت از ما گلایه خواهد کرد، افزود: اگر به عشایر کم لطفی شود این قشر از ما شکایت خواهد کرد لذا همه مسئولان لطف خود را به عشایر بیشتر کنند.

سیف در ادامه گفت: اگر همه دست به دست هم بدهیم صددرصد گوشت و لبنیات کشور توسط عشایر تولید خواهد شد، ۲۲۰ هزار خانوار عشایری در سطح کشور داریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: