• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-7386-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ساخت ۵۰ مدرسه با کمک بانوان خیّرساز در لرستان

مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان گفت: حدود ۵۰ مدرسه با کمک بانوان خیرساز در استان ساخته شده است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، رضا زینی‌وند مقدم در همایش بانوان خیر مدرسه‌ساز که در سالن همایش‌های علامه طباطبایی، برگزار شد، بیان کرد: از همه افراد و بانوان زحمت‌کش و ارزشمندی که در مجمع خیرین مدرسه‌ساز کمک می‌کنند، تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: پیامبر اکرم(ص) می‌فرماید خیلی از انسان‌ها که در روز قیامت محشور می‌شوند، اعمال نیک مانند کوه‌ها و ابرهای فراوان همراه آن‌هاست، سؤال می‌کنند که این‌ها چه اموالی است که امروز به داد ما رسیده است، پاسخ می‌شنوند که این کارهایی است که در زمان حیات جهت علم و تعلیم و تربیت انجام داده‌اید.

زینی‌وند با اشاره به این‌که آموزش‌وپرورش جایگاه وسیع و بلندی دارد، عنوان کرد: با توجه به شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، قطعاً مجمع خیرین مدرسه‌ساز در حوزه مدرسه‌سازی و ایجاد بستر مناسب، نقش بی‌بدیلی دارند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان با اشاره به این‌که خداوند متعال نعمت‌هایی را در اختیار هرکدام از ما قرار داده است که خیلی از انسان‌ها از این نعمت‌ها در راه درست و در خدمت به بندگان خدا بهره‌برداری می‌کنند و خیلی از افراد از این نعمت‌ها درست استفاده نمی‌کنند، اظهار کرد: گاهی این نعمتی که خداوند به انسان داده به‌دلیل عدم برنامه‌ریزی و استفاده درست نکردن از آن، به نقمت تبدیل می‌شود.

وی ادامه داد: مال و ثروت یک نعمت است، سلامت یک نعمت است، وجهه اجتماعی در این جامعه یک نعمت است، زبان گویا، زیبایی و خوش سیما بودن یک نعمت است، قدر این نعمت‌ها را دانستن این است که آدم بتواند از این نعمت‌ها در خدمت به خلق خدا و جامعه و هم‌نوعان خود استفاده کند و امروز جایی که قطعاً آثار متأخر دارد و ماندگار خواهد ماند، هیچ جایی مانند بسترسازی برای تعلیم و تربیت و پرورش فرزندان این مرز و بوم نیست.

زینی‌وند خطاب به حاضران در جلسه گفت: قدر خود را بدانید و بر این نعمتی که خداوند به شما داده قدردان باشید، من دست یکایک شما را می‌بوسم و از این همت و تلاشی که دارید، افتخار می‌کنم.

مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان با اشاره به این‌که بانوان ما در طول تاریخ به‌عنوان نیمی از جامعه، نقش‌‌آفرین بودند، در طول تاریخ هر جا که یک مرد عرض‌اندام کرده و منشاء تحول و تغییر بوده، یک زن عفیفه شجاع و ارزشمند در کنار او بوده یا او را تربیت کرده است، ادامه داد: تک‌تک پیامبران الهی را نگاه کنیم، هرکدام از این پیامبران خدمات و رسالتشان مدیون یک زن بزرگ تاریخ است، در کربلا و ....، در انقلاب ما زنان نقش بسیار بزرگی داشتند، در دوران سازندگی نقشی مثال‌زدنی داشتند و امروز در تربیت جامعه زنان هم تأثیرگذار، هم نقش‌آفرین و هم به‌عنوان نیمی از جامعه، تربیت‌کننده نیم دیگر جامعه هستند.

وی با اشاره به این‌که حدود ۵۰ مدرسه با کمک بانوان خیرساز در استان ساخته‌شده که افتخار خیلی بزرگی است، تصریح کرد: در حوزه خیرین مدرسه‌ساز، به خود می‌بالم و افتخار می‌کنم به‌عنوان متولی دستگاه تعلیم و تربیت که ۳۰۰ نفر خیر مدرسه‌ساز و ۴۰ نفر خیر مدرسه‌سازداریم، حتی کمک خیران خارج از استان نیز به داخل استان سرازیر شده است، که مایه افتخار است.

زینی‌وند ادامه داد: در این حوزه دست نیاز به‌سوی همه دراز می‌کنم، لرستان پتانسیل‌های ارزشمندی دارد، باید همه دست به دست هم دهیم که امکانات و تجهیزات لازم را فراهم کنیم تا بتوانیم استعدادهای ارزشمندی که در استان وجود دارد شکوفا شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: