• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-5785-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه:
بهترین سربازان اقتصاد مقاومتی، عشایر هستند

دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه با اشاره به اقدامات محرومیت‌زدایی سپاه در لرستان از اجرای ۸۳۷ پروژه محرومیت‌زدایی در این استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، سید ضیاءالدین حزنی در اولین همایش تجلیل از عشایر که در سالن همایش‎های سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد اظهارکرد: رده‌های مختلف سپاه ۸۳۷ پروژه در لرستان برای مردم مستضعف انجام داده است.

وی هزینه قرارداد انجام ۸۳۷ پروژه محرومیت‌زدایی در لرستان را ۴۱ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: ۵۰ درصد این قرارداها پرداخت شده است.

حزنی تصریح کرد: چند روز گذشته در جلسه‌ای با حضور کمیته امداد مقرر شد تعداد ۸۰۰ مسکن مددجویی در لرستان ساخته شود و ۲۸ میلیارد هزینه ساخت آن‌ها توسط قرارگاه محرومیت‌زدایی تامین شود.

دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه به ماموریت ساخت مساجد و حوزه‌ها در قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه اشاره و افزود: برای هر شهرستان لرستان ۱۰ مسجد و در ۲۷ بخش لرستان مسجد ساخته می‌شود.

وی تصریح کرد: در ۸۵ دهستان استان یک مسجد ساخته می‌شود و در مجموع می‌بایست ۱۹۴۰ مسجد در بحث تقسیمات در لرستان داشته باشیم.

حزنی ادامه داد: در لرستان ۱۹۸۷ مسجد و ۲۹۰ حسینیه داریم و اگر از لحاظ جمعیتی برای هر ۵۰۰ نفر زن و مرد یک مسجد در نظر بگیریم ما ۱۳۵۳ کسری مسجد داریم، این در حالی است که قرارگاه محرومیت زدایی سپاه در بحث حوزه‌های علمیه در همه استان‌ها به رفع کمبود حوزه‌های علمیه کمک می‌کند.

دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با عشایر لرستان که ۳۱ مرداد سال ۷۰ انجام شد، اظهارکرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در این دیدار فرمودند که عشایر در همه جای کشور از لحاظ فداکاری جز بهترین افراد این مملکتند و هر کس این را منکر شود منکر واضحات شده است، کمااینکه در عشایر در جنگ تحمیلی امتحان خوبی دادند. چه عشایر لرستان چه ایام و چه جاهای دیگر را در جاهای دیگر دیده‌ام. عشایر از آغاز انقلاب تا به امروز وفادار بوده، ذخایر انقلاب و مایه عزت و افتخار هستند.

وی با بیان اینکه در نظام اسلامی ایران هم امام راحل و هم رهبری معظم انقلاب فرمایشات ارزشمندی در بحث عشایر داشتند، عنوان کرد: در برخی جاها دو درصد و در برخی مناطق یک درصد مردم عشایر هستند.

حزنی با بیان این‌که بهترین سربازان اقتصاد مقاومتی عشایر هستند، خاطرنشان کرد: بخش عمده‌ای از پروتئین کشور توسط عشایر تولید می‌شود، در بحث اقتصاد مقاومتی اگر همه مثل عشایر عمل کنیم تمام خواسته‌های مقام معظم رهبری عملی می‌شود.

دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه به نقش عشایر به عنوان نگهبان مرزها اشاره کرد و گفت: از افتخارات سپاه ارتباط با اقشار مختلف و عشایر است، در ۸ سال دفاع مقدس ارتباطات سپاه با مردم موجب پیروزی انقلاب اسلامی ایران شد.

وی تصریح کرد: سپاه در کنار مردم بوده و از جنس مردم است، این در حالی است که هر وقت با مردم بودیم کارهای بزرگی انجام دادیم.

این مسئول با بیان اینکه نباید به فرانسوی‌ها و انگلیسی‌ها دل ببندیم، عنوان کرد: ما دلمان به گله‌داران، شبانان و عشایر خوش است.

حزنی با بیان این‌که لحظه‌ای ارتباط ما با مردم قطع نشده است، اضافه کرد: رسالت پاسداری ما این است که در کنار مردم باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: