• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-5485-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آیت‌الله میرعمادی مطرح کرد:
کرامت انسانی مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان این‌که وقتی انسان در زندگی با کرامت باشد همه‌چیز آن ارزش پیدا می‌کند، گفت: مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی ایران، کرامت انسانی است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی حفظ کرامت انسان را یکی از اصول سبک زندگی دینی عنوان کرد و ادامه داد: امروز دنیا پذیرفته که انسان دارای کرامت بوده به‌طوری‌که کرامت به معنای احترام و هویت است.

وی با بیان اینکه وقتی در زندگی انسان با کرامت باشد همه‌چیز آن ارزش پیدا می‌کند، اظهار کرد: خداوند متعال خود را توصیف به رب کریم کرده است.

آیت‌الله میرعمادی با بیان این‌که خداوند متعال در قرآن از خود با عنوان «رب‌کریم» و «رب‌اکرم» یاد می‌کند، خاطرنشان کرد: کرامت خداوند از همه برتر است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان ادامه داد: از زبان آصف بن برخیا در قرآن نقل شده وقتی حضرت سلیمان تحت ملکه سبا را با طرفه‌العینی حاضر کرد، فرمود که است اگر انسان کرامت کند سود می‌برد، این در حالی است که در قرآن از پیامبر اکرم(ص) با عنوان رسول کریم یاد شده است

امام‌جمعه خرم‌آباد ادامه داد: وقتی امام حسین(ع) در مسیر کربلا بود از شخصی درخواست کرد با او همراهش برود؛ آن فرد پاسخ داد، چه جوابی به تو بدهم که تو خود کریمی، پدر مادرت کریم و جدت نیز کریم است.

این مفسر قرآن کریم به آیه‌‎ای از قرآن با این مضمون که «ای انسان چه چیز باعث شده که تو نسبت به پروردگار کریمت مغرور بشوی»، اشاره و افزود: جواب این سؤال در خود متن است، به‌طوری‌که در زندگی دینی انسان کریم و صاحب شخصیت است.

وی با اشاره به این‌که انسان هم ازنظر جسمی و روحی کریم است، تصریح کرد: بدن انسان و روح انسان کرامت دارد خداوند انسان را بر قامت موزون آفریده است.

آیت‌الله میرعمادی با بیان این‌که کرامت انسان به روح الهی است، اضافه کرد: از آنجا که خداوند روح خود را بر انسان دمیده انسان کرامت دارد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تأکید بر حفظ کرامت انسانی به تشریح عوامل حفظ کرامت انسان پرداخت و گفت: عوامل حفظ کرامت انسان در روایت امام صادق(ع) خوش‌خُلقی سعه‌صدر و فرو بردن خشم است.

امام‌جمعه خرم‌آباد ادامه داد: انسان بزرگ برخورد بزرگوارانه دارد، کمااینکه فرو بردن خشم و غضب عامل حفظ کرامت انسان است.

این مفسر قرآن کریم با بیان این‌که انسان کریم غضب خود را فرو می‌برد و از خطاهای دیگران چشم‌پوشی می‌کند، عنوان کرد: در روایتی از امام علی(ع) آمده است که انسان کریم همت بلند دارد و آینده درخشانی برای خود ترسیم می‌کند.

وی اجتناب از گناه را عامل دیگر کرامت انسان برشمرد و با بیان اینکه گناه ذلت می‌آورد، خاطرنشان کرد: انسان کریم تن به ذلت نمی‌دهد، همان‌طور که هرگز شخصیتی مثل امام حسین(ع) دست بیعت به فاسقی چون یزید نمی‌دهد.

آیت‌الله میرعمادی عامل دیگر کرامت انسان را استقامت در طریق ولایت ذکر کرد و افزود: استقامت از آن مردم کریم است، روح انسان کریم در برابر حوادث استوار است به‌طوری‌که در حدیثی آمده است: بزرگی در مقاومت و استقامت است.

امام‌جمعه خرم‌آباد با بیان این‌که انقلاب اسلامی ایران باعث کرامت ایرانیان شد، امروز مردم ایران کریم هستند، افزود: در زمان رژیم شاه، شخصی به نام تقی‌زاده گفته بود که برای پیشرفت ایران باید از سر تا پا غربی بشویم اما امروز مردم ما به این نتیجه رسیده‌اند اگر می‌خواهند پیشرفت کنند باید در مقابل آمریکا ایستادگی کنند.

وی با بیان اینکه زندگی دینی زندگی با کرامت است، مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی ایران را کرامت انسانی ذکر کرد و اظهار کرد: امروز رهبر معظم رهبری اشتباهات ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا را گوشزد می‎کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: